על רקע הדרישה הגוברת: רופאי הילדים מזהירים מפני טיפול בקנביס רפואי בילדים

האיגוד מזהיר מפני שימוש בחומר אצל ילדים בעלי נטייה לחרדה או לפסיכוזה. מנגד, מחקר מצביע על ירידה בשכיחות התקפים אפילפטיים אצל ילדים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

איגוד רופאי הילדים של ההסתדרות הרפואית פרסם באחרונה נייר עמדה בנושא יוצא דופן: שימוש בקנביס רפואי אצל ילדים. במסמך מזהירים רופאי הילדים מפני סכנות אפשריות — אלה שידועות ואלה שאינן — של טיפול בקנביס בילדים, וקובעים כי יש לשקול בכובד ראש כל החלטה על שימוש בתכשיר.

כיום השימוש בקנביס לטיפול בילדים בישראל מצומצם ביותר ונעשה רק במקרים חריגים. על פי הערכות, מתוך 18 אלף היתרי השימוש הקיימים בישראל רק מאות בודדות ניתנו לטיפול בילדים, בעיקר אלה הלוקים בסרטן ובשיתוק מוחי. בין הילדים המטופלים בקנביס רפואי גם כ-90 ילדים הלוקים באפילפסיה קשה. בשונה ממבוגרים, השימוש בקנביס אצל ילדים אינו ניתן בעישון כי אם בטיפות לבליעה, בעוגיות או באמצעות מכשיר אינהלציה. במארס 2014 הודיע משרד הבריאות כי יאשר שימוש בקנביס רפואי עבור ילדים הסובלים ממקרים קיצוניים של אפילפסיה, במקרים שבהם תרופות אחרות נמצאו לא יעילות. במשרד העריכו אז שבישראל ישנם כ-200 ילדים הסובלים ממקרים מורכבים בדרגות חומרה שונות של המחלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ