בן 15 מת משפעת עונתית בבית החולים הלל יפה

הילד אושפז בבית החולים כשהוא סובל מתסמיני שפעת; אמש הדרדר מצבו והבוקר נקבע מותו. לא ידוע על מחלות רקע מהן סבל הילד

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן

בן 15, תושב קיסריה, מת כתוצאה מסיבוך של שפעת עונתית. הנער הגיע ביום ראשון לבית החולים הלל יפה ואושפז במחלקת ילדים כשהוא סובל מתסמיני שפעת ובהם קשיי נשימה, חום גבוה וכאבים בחזה.

מהלל יפה נמסר כי הנער טופל באנטיביוטיקה ובתוספת חמצן לאחר שאובחן בצילום חזה כי הוא סובל מדלקת ריאות, אולם מצבו הוסיף להדרדר. אתמול בסוף הלילה הוא נזקק להנשמה אינטנסיבית והועבר למחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים. במשך הלילה קרסו מערכות גופו בהדרגה והבוקר נקבע מותו.

עומס בבתי החולים. תצלום: מורן מעין

הנער אובחן כנשא של שפעת עונתית ולא ידוע על מחלות רקע מהן הוא סבל. מבית החולים הלל יפה נמסר כי "הנער קיבל את כל הטיפול הרפואי הנדרש, כולל התייעצות עם רופאים מומחים מתחומים שונים, אולם מצבו הוסיף להדרדר עד פטירתו".

אתמול דווח כי אם לשני ילדים מהצפון מאושפזת במצב קשה לאחר שנדבקה בשפעת החזירים, מבלי שסבלה ממחלות רקע. מצבה של האשה, שאושפזה בשבוע שעבר, מוגדר קשה מאוד, היא מורדמת ומונשמת ביחידה לטיפול נמרץ, מערך חזה ולב בבית החולים, ואתמול התקבלו תוצאות מעבדה המאשרות כי היא נדבקה בשפעת החזירים.

בימים האחרונים, דווח על מצוקת אישפוז ועומס במחלקות הפנימיות ובמחלקות הילדים בבתי החולים ברחבי הארץ בעקבות העלייה בהיקף התחלואה בשפעת. בבית החולים ברזילי באשקלון דיווחו על תפוסה של 200%, וכך גם במחלקות הילדים בבית החולים וולפסון בחולון. תפוסה של 160% נרשמה במחלקות הפנימיות בבית החולים קפלן ברחובות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ