מנכ"ל קופת חולים מאוחדת התפטר מתפקידו

החלטתו של שמואל מועלם התקבלה בעקבות הדו"ח החמור של מבקר המדינה. "אולי שגיתי שנצרתי את לשוני", כתב

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

מנכ"ל קופת חולים מאוחדת שמואל מועלם הודיע היום (ראשון) על התפטרותו מתפקידו. את ההחלטה מסר מועלם בישיבת דירקטוריון קופת החולים, שהתכנס לדון בדרישת מנכ"ל משרד הבריאות לפעול להדחתו מהתפקיד.

במכתב ההתפטרות כתב מועלם כי "לאורך התקופה האחרונה, מוטחות האשמות קשות נגדי ונגד הארגון שאני עומד בראשו. עד לאחרונה סברתי ששתיקתי תשרת את מטרות הארגון, אך משהפכה שתיקה זו למעין הודאה באשמה, אני חש שאין מנוס מלהפר שתיקה זו... החלטת מנכ"ל משרד הבריאות להמליץ על סיום כהונתי, בניגוד לעמדת מבקר המדינה, היא באיזשהו מקום חידה גם בעיניי. אולי שגיתי בכך שבהמלצת היועצים המשפטיים נצרתי את לשוני תקופה ארוכה, ובכך יצרתי את הרושם המוטעה במשרד הבריאות".

מועלם, העובד במאוחדת מזה 42 שנים, נכנס לתפקידו כמנכ"ל הקופה ביוני 2007, לאחר ששימש כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל כוח אדם. לפני שבועיים וחצי קרא מנכ"ל משרד הבריאות להדחת מועלם מתפקידו על רקע ממצאי דו"ח מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, שקבע, בין היתר, כי למועלם אחריות באישור תשלום בעד התקשרויות לשיווק, פרסום ויחסי ציבור של מאוחדת ללא מכרז.

בישיבות שהתקיימו בחודש החולף כבר הודיע דירקטוריון המאוחדת, המונה 12 נציגים ובהם גם מועלם, על שורת צעדים בעקבות דו"ח המבקר - המוגדר כאחד החמורים שנכתבו במשרד - לרבות הליכי פיטורים בכפוף לשימוע כנגד ארבעה בכירים, השבת כספי חמישה בכירים שפדו ימי חופשה ללא שנוכו ממשכורותיהם, שינוי תנאי התקשרות עם חבר מועצת הקופה שניהל עמותה חרדית בירושלים שסיפקה לקופה שירותים, ופרסום מכרזים לתפקידים שונים, לרבות ראיית חשבון, יעוץ משפטי ופרסום.

מאוחדת היא קופת החולים השלישית בגודלה בישראל, המבטחת 1.1 מיליון ישראלים, ומגלגלת מחזור שנתי של כ-3.6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ