משרד הבריאות יחייב הוספת מגנזיום למים מותפלים

כיום ריכוזי המינרל במים המותפלים נמוכים יחסית, על אף שהוא ידוע כחיוני לבריאות

צפריר רינת
צפריר רינת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפריר רינת
צפריר רינת

משרד הבריאות יחייב הוספת מגנזיום למי השתייה שמקורם במתקני התפלה על מנת למנוע מחסור במינרל החיוני לבריאות. כך התברר אתמול (שלישי) בדיון בוועדת הרווחה, העבודה והבריאות של הכנסת, שכונסה על פי בקשת חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה). המחסור במגנזיום נובע בין השאר מהשימוש ההולך ומתרחב במים מותפלים שבהם כמויות המגנזיום קטנות ביותר.

בעקבות הדיון בוועדה קראה עמותת "אדם טבע ודין" למשרד הבריאות לפרסם את רשימת היישובים שבהם קיים חשש למחסור במגנזיום ולבצע בדיקות השפעה על הבריאות של מתקני התפלה קיימים וכאלו המתוכננים לקום. על פי מידע שהוצג לוועדה מטעם מרכז המידע והמחקר של הכנסת, המקור של חמישית ממי השתייה בישראל כיום הוא ממי ים מותפלים. מים אלו מכילים ריכוזים נמוכים של מגנזיום. בחלק מהמקרים גם במקורות המים הטבעיים של ישראל, ריכוזי המינרל נמוכים בהשוואה למקומות אחרים בעולם.

מתקן להתפלת מים בחדרה. תצלום: אייל טואג

המגנזיום ממלא תפקיד מרכזי בייצוב חלקים שונים בתאי גוף האדם ובוויסות תהליכים שונים בגוף, ובהם שמירה על מבנה העצם וייצור אנרגיה. כמו כן מסייע המגנזיום לפעילות תקינה של השרירים, מערכת העצבים, הלב ומערכת החיסון.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המשרד קיבל החלטה עקרונית לחייב מתקני התפלה להוסיף מגנזיום. נכון להיום המים המותפלים נמהלים במים רגילים, אך ההמלצה חשובה לאור הרחבת השימוש במים מותפלים. ריכוז המגנזיום נבדק במקורות המים בלבד ולכן אין מידע מדויק על ריכוזי מגנזיום ביישובים. נכון להיום אין יישובים המקבלים רק מים מותפלים ללא מגנזיום".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ