סכסוך על חנייה גרם לשיבושים בשיבא

עימות בין הנהלת המרכז הרפואי הגדול בישראל לבין עובדי בנק הדם של מד"א, גרר תלונות במשטרה, ומחאה שעיכבה את התנועה במקום

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

דרישת הנהלת המרכז הרפואי שיבא מעובדי בנק הדם של מד"א בתל השומר להתחיל לשלם עבור חניית כלי הרכב שלהם בבית החולים ממשיכה לעורר למהומות. אתמול הגישו עובדי מד"א תלונה במשטרה, לפיה מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, הכה שניים מהעובדים בעת שהגיעו ללשכתו להביע את מחאתם. הבוקר (שני) נמשכה מחאת העובדים, וגרמה לשיבושי תנועה סביב בית החולים בשעות הבוקר.

בשעה 7:00 יצאו עובדי בנק הדם של מד"א בניידות תרומת הדם לנסיעה איטית בשטח בית החולים, במחאה על האירוע במהלכו הוכו עמיתיהם. "הניידות נעו בשרשרת איטית וגרמו לשיבושי תנועה בכניסה וביציאה לבית החולים במשך כשעתיים", טען בכיר בשיבא.

בהמשך היום בחנה הנהלת שיבא הקמת בטונדות שיחסמו את יציאת כלי הרכב של עובדי מד"א בסוף יום העבודה, בטרם יגיעו לשערי בית החולים, מחשש שיעצרו מול השערים, יחסמו את הגישה מבית החולים החוצה, ויחדשו את שיבושי התנועה במתחם בית החולים. "לבסוף הוחלט שלא להציב את הבטונדות, למרות שלא ברור אם תחודש המחאה", מסרו מטעם המרכז הרפואי.

לדברי סגן מנהל שיבא, ד"ר יצחק זיידס, "הודענו לעובדים שאיננו נוטרים להם טינה למרות התקרית, והבעיה צריכה להיפתר בין מד"א, שיבא ומשרד הבריאות, ללא החלטות חפוזות של ועדי עובדים".

במד"א הבהירו בתגובה כי "בשעות הבוקר החלה מחאה שקטה שתואמה עם המשטרה, ושיבושי התנועה בסביבות בית החולים אינם קשורים לה, ומתפתחים ממילא מדי בוקר". הבוקר פנו עובדי מד"א להנהלת משרד הבריאות בדרישה להשעות את רוטשטיין מעבודתו בעקבות התקרית. במשרד הבהירו כי תלונות משמעתיות יועברו לטיפול נציבות שירות המדינה.

אתמול התלקחו היצרים בין עובדי מד"א להנהלת שיבא. עובדי בנק הדם של מד"א, הממוקם במתחם בית החולים שיבא בתל השומר, מוחים מתחילת ינואר על החלטת הנהלת בית החולים להתחיל לגבות מהם תשלום עבור חנייה בסכום של 20 שקל ליום, לאחר 25 שנים בהם ממוקם בנק הדם במתחם שיבא מבלי שעובדיו נדרשו לשלם בעבור חנייה.

כשהגיעו 40 עובדים לבניין הנהלת שיבא להביע את מחאתם, קבוצת עובדים נכנסה ללשכתו של רוטשטיין, ובמקום התפתחה תגרה, במהלכה, לטענת העובדים, הותקפו פיזית על ידי רוטשטיין.

עזרא משה, אחראי תפעול התרמות דם בבנק הדם, נחבל בעינו, לטענתו ממהלומותיו של רוטשטיין, ונזקק לטיפול רפואי במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים. עובדת מד"א נוספת נחבלה אף היא, לטענת הארגון לאחר שרוטשטיין הפיל אותה, ונזקקה אף היא לטיפול. השניים הגישו תלונה במשטרת מסובים, ולאחר טיפול שוחררו לביתם לימי מנוחה ומעקב רפואי.

במרכז הרפואי שיבא הכחישו את טענות עובדי מד"א, וטענו כי "ועד עובדי מד"א המלווה ב-30 עובדים פרץ בכוח לחדרו של המנהל. העובדים, המסרבים לשלם כחוק דמי חנייה למכוניותיהם הפרטיות בחניוני בית החולים, תקפו באלימות את המנהל בלשכתו". רוטשטיין עצמו טס לאחר התקרית לחו"ל, לחופשה פרטית ברומניה. רוטשטיין נחשב לאחד מבכירי מערכת הבריאות בישראל ומנהל בית החולים הגדול ביותר בארץ ולפי חלק מהאומדנים גם במזרח התיכון כולו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ