נחתם הסדר טיעון עם עובדי משרד הבריאות הנאשמים בפרשת רמדיה

מנהלת שירות המזון הארצי ומפקחי משרד הבריאות יודו בביצוע "מעשה העלול להפיץ מחלה", אך יבקשו לא להרשיעם ולהטיל עליהם שעות עבודה לתועלת הציבור

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

עובדי משרד הבריאות הנאשמים בפרשת רמדיה חתמו הבוקר (ראשון) על הסדר טיעון עם המדינה. על פי ההסדר, מנהלת שירות המזון הארצי, ד"ר ניצן קלוסקי, וארבעת מפקחי משרד הבריאות הנאשמים ב"מעשה העלול להפיץ מחלה" יודו בביצוע העבירה אך ביחד עם המדינה יבקשו מבית המשפט לא להרשיעם בדין אלא להטיל עליהם עבודות לתועלת הציבור במוסדות רפואיים לא ממשלתיים בהיקף שיקבע בית המשפט. ממשרד המשפטים נמסר כי במקביל צפויים הנאשמים לעמוד לדין משמעתי על ידי נציבות שירות המדינה.

תצלום אילוסטרציה: דודו בכר

על פי כתב האישום שהוגש במאי 2008, תינוקות שצרכו את הפורמולה הצמחית של "רמדיה" נפגעו בעקבות הורדת מינון הוויטמין 1B בניגוד למוצהר על אריזת המוצר. המדינה ייחסה לקלוסקי ולמפקחי משרד הבריאות "מעשה העלול להפיץ מחלה" מאחר שלטענתה לא בדקו כנדרש את התאמת הכיתוב על אריזת המוצר להרכבו בפועל. הד"ר קלוסקי נאשמה כי לא וידאה שהמפקחים בתחנות ההסגר ביצעו את נוהלי שירות המזון הארצי.

היום הודיעו עובדי משרד הבריאות לבית המשפט כי הם מודים בביצוע העבירה "בלב מלא וללא הסתייגות" ביודעם שבית המשפט אינו כבול להסדר הטיעון שנחתם בינם לבין המדינה. השופטת ליה לבאון הביעה דעתה בדיון כי מסגרת העבודות לתועלת הציבור צריכה להיות בת 500 שעות לפחות.

ממשרד המשפטים נמסר כי "הודאת עובדי משרד הבריאות מבטאת הכרה באחריותם לתקלות שנגרמו במשרד הבריאות, אשר בגינן הוגש כתב אישום, אשר לא ייחס להם מלכתחילה אחריות לתוצאות הקשות שנגרמו בפרשת רמדיה". על פי משרד המשפטים האחריות שיוחסה להם "עסקה באי עמידה בסטנדרטים שנדרשו מהם כעובדי ציבור, על פי אמות המידה שקבע משרד הבריאות עצמו".

"בנסיבות אלה", נמסר ממשרד המשפטים, "ומאחר שמלכתחילה הגשת כתב האישום נגדם נועדה לטפל בשאלת הסטנדרט ורמת האחריות הראויים, נודעת משמעות רבה לעובדה שהמסר נקלט ונעשו שינויים במשרד הבריאות, ולכן מצאה הפרקליטות לנכון להגיע להסדר זה, שהוא ראוי ומאוזן".

לצד אנשי משרד הבריאות, כתב האישום מייחס לטכנולוג המזון של חברת "רמדיה" פרדריק בלק, למנכ"ל גדעון לנדסברגר, ולדירקטור משה מילר, עבירות של גרימת מוות ברשלנות, גרימת חבלה ברשלנות, ועבירות נוספות. משפטם של השלושה ימשיך להתנהל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ