מטופלות התלוננו במשטרה: הרופא הטריד אותנו מינית

המתלוננות טופלו במחלקה האונקולוגית באחד מבתי החולים הארץ. אחת המתלוננות העידה כי אף נאנסה על ידי הרופא הבכיר

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

כמה נשים שחלו בסרטן ושטופלו במחלקה האונקולוגית באחד מבתי החולים בארץ, הגישו היום (שלישי) תלונות נגד רופא בכיר שטיפל בהן, בטענה כי תקף אותן מינית. אחת המתלוננות אף העידה בפני חוקרי המשטרה כי באחד המקרים נאנסה על ידי הרופא.

עו"ד שמעון קוקוש, המייצג את המתלוננות נגד הרופא, אמר ל"הארץ" כי מדובר בתלונות על מעשים מגונים, מעשים מגונים בכוח ובכפייה, הטרדות מיניות, אונס של מטופלת וניסיון סחיטה. הנשים אף טענו כי התלוננו בפני הנהלת בית החולים, אולם דבר לא קרה.

באחת התלונות, שהוגשה כמו שאר התלונות בתחנת משטרה בצפון הארץ, טענה האשה כי בכמה מקרים הרופא מישש אותה בחזה שלא לצורך הבדיקה הרפואית ונישק אותה בכוח, אף שניסתה להדוף אותו. לטענתה, הדבר קרה פעמים רבות. באחד המקרים, סיפרה, הרופא בדק אותה באיבר המין, אף שהמחלה פגעה בחלק אחר בגופה ועל אף שהוא אינו גניקולוג. לדבריה, לאחר מקרה זה, נמנעה מלחזור לביקורות בבית החולים ומצב רוחה הידרדר.

מתלוננת נוספת סיפרה על התנהגות בוטה מצד הרופא. "מה שעברתי לא לקוח מתחום הפלילים, אלא מהתחום האתי", אמרה. לדברי האשה, "התקשורת עם הרופא לוותה באלימות מילולית, הוא היה נרגז ודיבר בצורה מכוערת לבעלי כשהוא ביקש לברר דבר מה. פניתי להנהלת בית החולים בשל כך". עוד סיפרה כי "כשהייתי מחוברת לצינורות, בזמן טיפול כימותרפיה, הוא עבר לידי וביקשתי ממנו לקבל את ההקרנות בבית חולים אחר מזה שהופניתי אליו, בשל המלצות שקיבלתי. הוא יצא משליטה וצרח עלי: 'את לא תעשי מה שאת רוצה, מי את בכלל?'. הוא ממש התנהג אלי בגסות. הרגשתי שגוש חונק לי את הגרון ורציתי לבכות. מה כבר שאלתי, מה כבר ביקשתי? זו היתה טראומה קשה בשבילי, אחרי המקרה הזה לקחתי את התיק שלי ועברתי לבית חולים אחר". המתלוננת אמרה עוד כי "צריך לשים סוף להתנהגות הזאת. אני מקווה שנשים נוספות יאזרו אומץ ויספרו מה שעברו".

מתלונן נוסף נגד הרופא הוא גבר שטופל על ידו. הגבר טען כי כדי לקבל טיפול מיוחד, הוא נדרש לחתום על מסמך, תוך ניצול מצבו. לדבריו, כשביקש מאוחר יותר מהרופא לקבל את הטיפול בבית חולים אחר בשל עלות נמוכה יותר, לחץ עליו הרופא לחזור בו מבקשתו.

מבית החולים נמסר בתגובה כי נציבות שירות המדינה חוקרת את ההאשמות. "לפיכך בית החולים מנוע מלהגיב, למעט העובדה, שמרגע קבלת הפנייה טופל הנושא בהתאם להנחיות המחייבות למקרים מסוג זה", נמסר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ