משרד הבריאות: אין צורך בטיפול תרופתי לשבים מיפאן

כך נמסר ממשרד הבריאות, שערך הערכת מצב בעקבות החשש ביפאן מקרינה גרעינית. השבים רק מתבקשים לאחסן בגדיהם בשקיות סגורות

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

משרד הבריאות יאסוף מידע על הישראלים השבים מיפאן בעקבות אסון הטבע שהכה במדינה, אולם לעת עתה אינו ממליץ על טיפול רפואי כלשהו, כך נמסר היום (שלישי) בהודעה מטעמו.

לפי הנחיות המשרד, השבים מיפאן ששהו ביישובים המוגדרים בפיקוח מתבקשים לאחסן בגדיהם בשקיות סגורות. עם זאת משרד הבריאות הודיע כי אין כרגע צורך בטיפול רפואי כלשהו, לאור הערכה הנוכחית כי החשיפה באזורים אלה לקרינה או זיהום רדיואקטיבית נמוכה, וחסרת משמעות בהיבט הבריאותי בטווח הקצר, וככל הנראה גם בטווח הארוך.

בעקבות הדיווחים על קרינה רדיואקטיבית ביפן, בשל הפגיעה במתקני הגרעין ברעידת האדמה הקשה בסוף השבוע, בוצעה הערכת מצב באגף לשעת חירום במשרד הבריאות, בשיתוף מומחים מארגון הבריאות העולמי והסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. הערכת המצב בוצעה לקראת שובם ארצה של דיפלומטים ישראלים מיפאן.

המומחים קבעו כי כרגע לא נשקפת סכנה בריאותית כלשהי מחשיפה לקרינה. כאמור, לפי ההמלצות שהפיץ המשרד, "מומלץ לאחסן בתוך שקית סגורה את הבגדים שנלבשו בזמן החשיפה באזור שהוגדר בפיקוח. אין התוויה לטיפול תרופתי כלשהו ואין התוויה לבדיקות דם או לבדיקות אחרות בנחשפים, כמו בדיקות במוני קרינה".

בהערכת המצב הוחלט עוד כי אין כרגע צורך בשינוי מדיניות באשר לפיקוח על מזון המיובא מיפן. "שרות המזון במשרד הבריאות פועל בהתאם להנחיות ארגון הבריאות העולמי. משרד הבריאות עוקב אחר ההנחיות ויעדכן בהתאם", נמסר.

האזורים ביפאן שהוגדרו לעת עתה אזורים בפיקוח הם ישובים באזור פוקושימה, שם נמצאים הכורים שהתפוצצו בארבע היממות האחרונות. ביפאן הוחלט הבוקר על פינוי התושבים המתגוררים ברדיוס של 20 ק"מ מאזור המתקנים, בשל פיצוץ רביעי שארע והתגברות החשש מאסון גרעיני.

האגף לשעת חירום במשרד הבריאות פתח מוקד טלפוני לפניות ציבור באשר לשבים מיפאן ? 03-6932304/5, אשר יפעל בין השעות 8:00-16:00. אנשים ששהו ביישובים שהוגדרו כאזור בפיקוח השלטונות מתבקשים להשאיר את פרטיהם במוקד המידע. "משרד הבריאות בישראל עוקב אחר המתרחש ביפאן ונמצא בקשר רצוף עם ארגון הבריאות העולמי וכן עם שגרירות יפאן. השרד יעדכן את הציבור בכל מידע חדש שיתקבל בהתאם לדיווחים מהמדינה והארגונים הבינלאומיים", נמסר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ