החולים לא כועסים: "הרופאים לא מתוגמלים"

אלפי ישראלים נפגעו מהשביתה

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

אלפי ישראלים הפכו אתמול לנפגעי שביתת הרופאים כתוצאה מדחיית טיפולים וניתוחים רפואיים לא דחופים. עם זאת, עד כה לא דווח על תקרית חריגה של זעם מצד מטופלים בעקבות השביתה, ובהסתדרות הרפואית אף דיווחו על אהדה מצד הציבור לשביתה ביומה הראשון.

ציפי סלע, בת 65 ממושב עשרת, המתינה ארבעה חודשים לניתוח החלפת ברך, ושלשום אף הגיעה לבית החולים הלל יפה בחדרה להתאשפז במחלקה אורתופדית א' לקראת הניתוח. בעקבות השביתה נשלחה לביתה והניתוח בוטל, מבלי שקיבלה מועד לניתוח חדש. "מצבי לא הולך ונעשה יותר טוב, אני מחכה לניתוח כבר זמן רב, ומדובר גם בניתוח קשה. זו אכזבה נוראית. כבר התכוננתי נפשית לעבור את הניתוח, כולם מסביב התארגנו לסייע לי, ועכשיו צריך להתחיל את כל ההכנות הנפשיות מחדש. אני אמנם חושבת גם על הצדק שנמצא עם הרופאים, אבל אני נפגעתי מהמאבק הזה, ועצוב לי", סיפרה סלע.

עוזי חכם, בן 65 מאור עקיבא, היה אמור לעבור אתמול ניתוח בקע (הרניה) בהלל יפה, לאחר המתנה של שלושה חודשים. בעקבות השביתה נדחה הניתוח למועד לא ידוע, לאחר שכבר עבר הכנה תרופתית מיוחדת. "ביום ראשון היינו בבית החולים שלוש שעות לעבור טרום ניתוח, עברנו שיחה עם הרופא המרדים", מספרת אשתו דבורה. "כבר שבוע שהוא הפסיק לקחת תרופה שהוא נוטל בקביעות לדילול הדם בהוראת הרופא, לקראת הניתוח, ועכשיו לא ברור לנו אם הניתוח החדש ייקבע בקרוב, ואם הוא אמור לשוב ולקחת את התרופה. שמענו על דחיית הניתוח בטלפון, אחרי שכבר השגנו את כל האישורים ולקחנו חופש מהעסק, וזו עוגמת נפש רבה".

בני הזוג חכם היו אתמול אובדי עצות באשר לטיפול הרפואי שאמור עוזי לעבור בעקבות ההחלטה על דחיית הניתוח. "בבית חולים לא אמרו לנו שום דבר על התרופה. הכירורג שובת ואי אפשר להשיג אותו, וגם קופת חולים כללית שובתת אז אין לנו דרך להתייעץ עם רופא המשפחה. אני מקווה שכל העניין ייפתר מהר", אומרת דבורה.

עם זאת, למרות מצבו של בעלה, דבורה תומכת בשביתה. "הרופאים עובדים קשה מאוד, שעות רבות, לא מתוגמלים ולא יכולים לתת רפואה טובה בגלל העומס, במיוחד בחדרי ניתוח ובמחלקות פנימיות וכירורגיות. לצערי, כבר חווינו את בית החולים באשפוזים קודמים ועם ההורים והנכדים שנולדו, ומה שנעשה שם זה ביזיון גדול".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ