שביתת הרופאים תתחדש בשבוע הבא

בימים שני ושלישי יושבתו ביה"ח הציבוריים, אך יבצעו ניתוחים להסרת גידולים סרטניים, וביום רביעי יפעלו במתכונת שבת. האוצר: יש למקד את הדיון בצמצום פערי השכר בין הרופאים הצעירים לוותיקים

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

לאחר שאמש פוצץ המשא ומתן בין הרופאים לאוצר החליטו היום (חמישי) הרופאים לחדשו בשבוע הבא את צעדי המחאה. ביום ראשון הקרוב יקיימו הרופאים אסיפות הסברה, ובימים שני עד רביעי הוחלט על שביתה בכל בתי החולים הציבוריים. קופות החולים לא מצטרפות לשביתה בשלב זה.

בזמן השביתה, בימים שני ושלישי יבוצעו אך ורק ניתוחים אונקולוגיים להסרת גידולים סרטניים וכן טיפולים דחופים. שאר הניתוחים והטיפולים שנקבעו לימים אלו יבוטלו ומרפאות החוץ בבתי החולים ייסגרו. ביום רביעי בתי החולים יפעלו במתכונת שבת מלאה ולא יבוצעו גם ניתוחים אונקולוגיים.

בית החולים ברזילי. תצלום: אילן אסייג

בפגישה שהתקיימה היום במטה המאבק של ההסתדרות הרפואית הוחלט כי רופאי מרפאות קופות החולים כללית ולאומית, השותפות במשא ומתן, לא ישתתפו בשביתה בימים שני ושלישי. השתתפות הרופאים בישיבה המתוכננת הערב במשרד האוצר עדיין מוטלת בספק.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "אנו קוראים להנהגת הרופאים לשוב למשא ומתן, למנוע סבל מיותר מאלפי אזרחים ולמקד את הדיון בצמצום פערי השכר בין הרופאים הצעירים לוותיקים".

אמש הכריזו הרופאים על משבר אמון עם האוצר לאחר שהישיבה בין יו"ר ההסתדרות הרפואית ונציגי האוצר התסיימה ללא תוצאות. לטענת הרופאים, האוצר עוסק בנושאים פרוצדורליים, מושך זמן ואינו מתייחס לדרישות שהועלו. מן הצד השני הודיע האוצר כי "אין משבר אמון ונקבע פגישות להמשך המשא ומתן עם הרופאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ