האחיות מוחות על הפקרתן מול אלימות מטופלים

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

לצד שביתת הרופאים, ערכו אתמול מאות אחים ואחיות מבית החולים איכילוב כינוס חירום של שעתיים בעקבות תופעה הולכת וגוברת: אלימות נגד צוותים רפואיים. זאת בעקבות תקיפת אחות חדר מיון על ידי מלווה של מטופלת, השבוע.

ביום שני הגיעה מרגלית דוד, אחראית משמרת בחדר מיון בבית החולים, לעוד יום עבודה. אולם לאחר שבשל העומס בבית החולים נאלצה למקם את אחת החולות במסדרון, החל נכדה להכות אותה באגרופים. "נבהלתי מאוד ולא הבנתי מה קורה. הוא המשיך והכה אותי וכל הזמן חשבתי 'למה? מה עשיתי?'". אולם בכך לא תמה התקיפה ולאחר שסיים להלום באחות באגרופיו, לקח הנכד בלון חמצן והחל לרדוף אחרי דוד, "תוך איום כי אם היה בידו סכין היה דוקר אותי", היא מספרת.

מלווים של משפחות שנכחו במקום ניסו לתפוס את האיש אך הוא הכה גם אותם. לאחר דקות ארוכות, הצליחו שלושה גברים להשתלט עליו והוא נעצר על ידי המשטרה. "אני עובדת כאן 25 שנה וחוויתי אלימות מילולית רבה אך לא נתקלתי באלימות פיזית ברמה כזו. אך לצערנו כבר לא מדובר באירוע נדיר", אומרת דוד. "זו סכנת חיים כי אנו שמים חיינו בידי אותו אדם כשאין הרתעה ואולי בפעם הבאה האירוע יסתיים אחרת".

בכינוס דיברו האחים והאחיות על שאירע, והובהר כי המצב הנוכחי לא יכול להימשך. "אנו רואים התגברות ברורה של אירועי אלימות כלפי עובדי בתי החולים, כשבשלוש השנים האחרונות אירעו 39 תקיפות פיזיות של עובדים בבית החולים וכ-300 אירועי אלימות מילולית", אמר שאול זכאי, יו"ר ועד האחים והאחיות באיכילוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ