הרופאים יעבדו כרגיל במהלך חג הפסח

הרופאים והאוצר נועדו ללא תוצאות. הצדדים מדווחים על אווירה לא טובה, ההסתדרות הרפואית הודיעה על השהיית העיצומים בחג

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

הנהלת ההסתדרות הרפואית הודיעה היום (שלישי) על השהיית עיצומי הרופאים במהלך חג הפסח. זאת על אף שטרם הושגה התקדמות ממשית במשא ומתן. בשעות הבוקר ואחר הצהריים נועדו נציגי ההסתדרות הרפואית ומשרד האוצר בניסיון לגשר על הפערים הגדולים בדרישות הצדדים.

"על אף שטרם ראינו התקדמות בעמדות המעסיקים ומתוך אחריות ציבורית, החליטה הנהלת ההסתדרות הרפואית כי מעתה ועד לסיום חג הפסח יושהו כל הצעדים הארגוניים לרבות שביתה ועיצומים" נמסר מההסתדרות הרפואית, "אנו תקווה שחלון הזמן יביא לכך שהאוצר יתעשת ויגבש תוכנית אמיתי לפתרון הבעיות ולהצלת מערכת הבריאות הציבורית".

אתמול הסתיימו המגעים בין שני הצדדים ללא הישגים וב"אווירה לא טובה" לפי הגדרת ההסתדרות הרפואית. סגן שר האוצר, איציק כהן, ליבה את האש כאשר הציע לרופאים המתמחים לשלוח נציג מטעמם לשולחן המשא ומתן ולא לסמוך על ייצוג ההסתדרות הרפואית.

בהסתדרות הרפואית ראו את אמירתו של כהן בחומרה רבה ומסרו: "אנו נדהמים משפל המדרגה אליו הגיע האוצר, בהתנהלותו המניפולטיבית וחסרת האחריות ובניסיונותיו להסיט את הדיון מהבעיות האקוטיות שעל הפרק, לניסיון נואל וחסר כל סיכוי לתקוע טריז בין הרופאים. הרופאים המתמחים מכירים היטב את המערכת והם אינם זקוקים לעזרתו של סגן השר שידריך אותם כיצד לפעול".

במשרד האוצר טוענים מנגד, כי האווירה הקשה ששוררת במשא ומתן נובעת מהשביתה והפגיעה בחולים. "אי אפשר להיות נחמד כשאתה יודע שאנשים נפגעים כתוצאה מהתעקשות הרופאים להשתמש בחולים כדי לקבל תוספות שכר מעל ומעבר למה שקיבל המגזר הציבורי", אמר ל"הארץ" אילן לוין, הממונה על השכר באוצר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ