שביתת הרופאים | כלל בתיה"ח יפעלו בבוקר במתכונת שבת

צעדי המחאה של הרופאים מתגברים: במסגרת ההשבתה, יידחו טיפולים וניתוחים לא דחופים ויושבתו מרפאות החוץ בכל רחבי הארץ

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

ההסתדרות הרפואית מחדשת את צעדי ההשבתה. הבוקר (שלישי), החל מהשעה 7:00, הושבתו כלל בתי החולים הציבוריים בארץ, ויפעלו במתכונת שבת.

במסגרת ההשבתה, יידחו טיפולים וניתוחים לא דחופים ויושבתו מרפאות החוץ. ניתוחים וטיפולים דחופים יבוצעו רק לפי החלטות ועדות חריגים פנימיות שיפעלו בבתי החולים. בנוסף יפעלו שירותים חיוניים, לרבות טיפולי דיאליזה והפריה חוץ-גופית וטיפולים דחופים בחולי סרטן במחלקות האונקולוגיות.

השביתה תכלול את כלל בתי החולים הציבוריים במדינה, לרבות אלו הממשלתיים, המוסדות שבבעלות קופת חולים כללית וכן בתי החולים בירושלים שבבעלות עמותות (הדסה, שערי צדק וביקור חולים).

הפגנת הרופאים. תצלום: דניאל בר און

ביום רביעי, צפויים להימשך צעדי המחאה, במסגרתם ישבתו רופאי מרפאות קופת חולים כללית במחוזות שרון-שומרון (הכוללים את הערים רעננה, הרצליה, כפר סבא, נתניה וחדרה) ודרום (באר שבע, קרית גת, נתיבות, אשקלון, שדרות), וכן מרפאות קופת חולים לאומית במחוז ירושלים.

ביום חמישי יחודשו העיצומים בבתי החולים מתל אביב דרומה, שיכללו את מרפאות החוץ בלבד, לרבות בית החולים איכילוב.

בהסתדרות הרפואית הבהירו כי במידה ותושג פריצת דרך במשא ומתן, או שייחתם הסכם בין הצדדים, ייפסקו הצעדים הארגוניים. במערכת הבריאות מעריכים כי במידה ולא תירשם התקדמות, צפויה החרפה בצעדים אחרי יום העצמאות, לרבות הכרזה על שביתה ממושכת, ללא הגבלת זמן.

נכון לעכשיו, קיים מבוי סתום במשא ומתן בין הרופאים לאוצר. באוצר טוענים כי הסכימו לאחרונה להעלאה של 20% בשכרם של הרופאים המתמחים, של רופאים בפריפריה וכן העלאה של 20% במספר מקצועות במצוקה. בהסתדרות הרפואית דורשים העלאה רוחבית של 50% בשכר לשעה של כלל הרופאים בשירות הציבורי, העומד כיום בממוצע על 42 שקל, וכן תוספות משמעותיות לרופאים במקצועות במצוקה ובפריפריה.

נכון לעכשיו, ישיבת המשא ומתן הקרובה הבאה בין הצדדים נקבעה ליום חמישי השבוע, ועדיין לא ברור אם תתקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ