ועדת הבריאות של הכנסת תתכנס הבוקר לישיבת פגרה דחופה בנושא שביתת הרופאים

המשא ומתן עם האוצר יחודש ביום חמישי

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

צעדי המחאה של הרופאים נמשכים בתום יום העצמאות. הבוקר תתכנס ועדת הבריאות של הכנסת לישיבת פגרה דחופה כדי לדון במשבר ולנסות למצוא פתרון למבוי הסתום במשא ומתן בין הרופאים לאוצר.

בדיון ישתתפו שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ ובכירים ממשרדו, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מנכ"ל המשרד ד"ר רוני גמזו ונציגי ההסתדרות הרפואית וקופות החולים כללית ולאומית השותפות במשא ומתן. אם לא תושג פריצת דרך, מתכננים הרופאים לחדש את העיצומים מחר ולהשבית את מרפאות החוץ בבתי החולים הכללים, הפסיכיאטריים והגריאטריים צפונה מתל אביב, לרבות שיבא ובילינסון במרכז הארץ. בהסתדרות הרפואית מבהירים כי לא יתקבל קהל במרפאות בתי החולים שלא למטרות טיפוליות, לרבות תורים שהוזמנו למטרת ביקורת. ניתוחים וטיפולים רפואיים יבוצעו כמתוכנן.

יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ חיים כץ, אמר לקראת הדיון כי "הנתק בין הצדדים וחוסר היכולת להתפשר ולהגיע להסכמות פוגעים בבריאות אזרחי מדינת ישראל. הוועדה מתכוונת להתערב בשביתה ולנסות לקרב בין הצדדים, על מנת שייפסק סבלם של החולים ולשביעות רצון הרופאים ומשרד האוצר". ח"כ ד"ר רחל אדטו (קדימה) הוסיפה כי "במקום שבו אין מבוגר אחראי שיפעל לזירוז המשא ומתן, תתערב ועדת הבריאות במטרה לשים סוף לחילופי המהלומות התקשורתיות והספינים חסרי האחריות על חשבון הציבור הזקוק למערכת בריאות יציבה, חזקה ומתפקדת".

אתמול יצאו סטודנטים לרפואה ופעילי שטח של ההסתדרות הרפואית למוקדי הבילוי בפארקים ובגנים הלאומיים, החתימו אנשים מהציבור הרחב על עצומה התומכת במאבק הרופאים, וחילקו סטיקרים, דגלונים וכובעים הנושאים את סיסמת המאבק: "להציל את הרפואה הציבורית".

המשא ומתן בין הרופאים לאוצר מתוכנן להתחדש בחמישי בבוקר בישיבה שנקבעה במשרדי הנהלת שירותי בריאות כללית. אם לא תושג פריצת דרך, צפויה ההסתדרות הרפואית להכריז על החרפת צעדי המחאה בשבוע הבא. נכון לעתה, הפערים במשא ומתן עדיין גדולים, ובהסתדרות הרפואית עדיין דורשים העלאה משמעותית בשכר השעה לרופא - 42 שקל בממוצע, בעוד האוצר מציע העלאת שכר לרופאים מתמחים ומקצועות במצוקה. עד כה טרם התערב ראש הממשלה בנימין נתניהו במשבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ