ביה"ח רמב"ם יושבת מחר לשעתיים בשל תקיפת רופא

רופא בחדר המיון הותקף ע"י מטופל שלא הסכים להמתין לרופא מקצועי בעניינו. מנהל ביה"ח: נגיב באפס סבלנות כלפי תקיפות של סגל רפואי

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית החולים רמב"ם בחיפה יושבת מחר (חמישי) בשל תקיפת רופא על ידי מטופל. ועד הרופאים החליט להשבית מחר את בית החולים בין השעות 09:00-11:00, בהן בית החולים יפעל במתכונת חירום.

רופא במחלקת המיון של בית החולים רמב"ם בחיפה, הותקף היום על ידי מטופל במיון שסירב להמתין לרופא מקצועי בעניינו. המטופל הטיח קלסר בראשו של הרופא וניסה לפגוע בו עם בלון חמצן. הרופא הגן על עצמו ואחרי כמה שניות של עימות בין הרופא למטופל, התערבו מאבטחי בית החולים ועצרו את המטופל - גבר בן 51, תושב העיר עכו.

הרופא, המשמש כרופא פנימי ומתמחה ברפואה דחופה היה באמצע התייעצות עם רופא אחר בעניינו של אחד המטופלים. המטופל, שנותח לפני מספר ימים, והגיע עם תלונות על כאבים למיון פנה ודרש התייחסות מיידית. הרופאים ביקשו ממנו בנימוס שימתין מספר דקות ואף הודיעו לו שהם קראו לרופא שמומחה לבעיה ממנה הוא סובל שיבוא לבדוק אותו. המטופל סירב להמתין, וניסה להשליך מספריים על הרופא, אולם הן היו קשורות לשולחן. הרופא קם להזעיק את המאבטחים ואז הותקף. לאחר שהתוקף נעצר, חזר הרופא שנחבל ונשרט באופן קל חזרה לעבודה במיון.

קטע מתוך מצלמת בית החולים המתעד את התקיפה.

מנהל המחלקה לרפואה דחופה, ד"ר שלומי ישראלית אמר בתגובה כי "מדובר בתקיפה שבנס הסתיימה ללא פציעה קשה של הרופא. מדובר בתקיפת רופא שהיה באמצע דיון מקצועי על מטופל אחר. זה מצב בלתי נסבל מבחינת חדר מיון". לדבריו, ההחלטה שלא להשבית את המיון באופן מיידי נבעה מהרצון שלא לפגוע במטופלים אחרים.

מנהל בית החולים רמב"ם, פרופסור רפי ביאר שביקר במיון אחרי התקיפה אמר: "הנחינו את הרופא להגיש תלונה במשטרה. רמב"ם מגלה ויגלה אפס סובלנות לתקיפות של סגל רפואי ונדרוש את מיצוי הדין עם התוקף".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ