בג"ץ דחה את עתירת הרופאים נגד מצוקת האשפוז

השופטים דחו את העתירה שהוגשה לפני השביתה, בשל תוספת מיטות האשפוז שעליה החליטה הממשלה. אם התוכנית לא תיושם, קבעו, ישובו ויתערבו

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

בג"ץ דחה היום (ראשון) את העתירה שהגישה ההסתדרות הרפואית בנושא מצוקת האשפוז. העתירה הוגשה בחודש ינואר, בשלבים הראשונים של המשא ומתן בין הרופאים לאוצר, לפני שהרופאים פתחו בשביתה.

המדינה טענה כי לממשלה תוגש תוכנית לשיפור מצוקת האשפוז, ואכן בפברואר אושרה תכנית הכוללת תוספת של 960 מיטות אשפוז כללי לבתי החולים בשש השנים הקרובות ו-160 תקנים לרופאים לשלוש השנים הקרובות, כפי שפורסם לראשונה ב"הארץ".

תוכנית לתוספת 960 מיטות אשפוז. תצלום: חגי פריד

היום הודיעו שופטי בג"ץ כי הם דוחים את העתירה בשל אישור התוכנית לתוספת מיטות אשפוז. השופטים - עדנה ארבל, סלים ג'ובראן ומרים נאור - הבהירו כי אם התוכנית לא תיושם, השופטים הבהירו כי אם התכנית לא תיושם, הם יתערבו בנושא זה בעתירה הבאה.

במסגרת המשא ומתן שמתנהל כיום, דורשת ההסתדרות הרפואית הוספת תקני כוח אדם מעבר לאלה שאושרו בממשלה. היום שובתים חדרי הניתוח ומתקיימים רק ניתוחים דחופים וניתוחים אונקולוגיים. מחר תתקים שביתה כללית בכל בתי החולים הציבוריים ובכל המרפאות של קופות החולים כללית ולאומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ