עובדים יוכלו להציג אישור מחלה בלי לפרט את המחלה

דנה ויילר-פולק
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דנה ויילר-פולק

עתירה של ארגוני זכויות אדם לבג"ץ הניעה את משרד התמ"ת לשינוי ביחסי עובד-מעביד באמצעות שינוי תקנות הנעשה בימים אלו, שלפיו יוכל עובד להציג אישור מחלה למעסיקו, בלי לפרט את מחלתו או את הסיבות להיעדרותו. שינוי זה בא להגן על פרטיותו של העובד, והתקנות יחולו גם על עובדים זרים.

באוגוסט 2007 פנה עו"ד ד"ר יובל לבנת במסגרת עבודתו ב"קו לעובד" למשרד התמ"ת, וביקש כי המשרד יפעל לשינוי התקנות בחוק דמי מחלה משנת 1976, שלפיהן על עובד המבקש דמי מחלה להמציא למעבידו תעודה מרופא ולחשוף את האבחנה של מחלתו. במקרה שבו התעודה איננה מקופת חולים מוכרת, יכול המעביד לחייב את העובד לעבור בדיקה רפואית נוספת - תקנות שעל פי ארגוני זכויות אדם פוגעות בזכות העובד לסודיות רפואית.

בעתירה שהגישו לבג"ץ באפריל 2008 "האגודה לזכויות האזרח בישראל", "רופאים לזכויות אדם" ו"קו לעובד", ביקשו הארגונים לשנות את התקנות. בג"ץ עדיין לא דן בעתירה, אולם משרד התמ"ת שפועל כבר בעניין הפיץ אתמול להערות הציבור טיוטה לתיקון התקנות.

מהמשרד נמסר כי "במסגרת דיון שהתקיים בין משרדי התמ"ת, המשפטים והבריאות, הוחלט על פרסום טיוטת תקנות חדשה, זאת בהתחשב בקשיים המשפטיים שמעוררת הכללת אבחון המחלה בתעודת המחלה. לאחר קבלת הערות הציבור, ובין אלה של ארגוני מעסיקים וארגוני עובדים, נבחן האם יש צורך בתיקונים נוספים או האם יש צורך לשנות את הנוסח המוצע".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ