מתה הפעוטה מרחובות שלקחתה במוות מוחי וקיבלה טיפול תרופתי בהוראת סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן

הטיפול בפעוטה גרם לקרע בין הסתדרות הרופאים לסגן שר הבריאות, לאחר שזה הורה על מתן טיפול תרופתי לפעוטה בניגוד לדעת הרופאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מתה הלילה (שישי) התינוקת בת ה-11 חודשים מרחובות, שאושפזה בשבועות האחרונים בבית החולים שניידר, לאחר שמתה מוות מוחי.

סמוך לשעה 01:30 נדם ליבה של התינוקת שהוחזקה בשבועיים האחרונים בהנשמה, וקיבלה טיפול תרופתי ביחידה לטיפול נמרץ ביחידת שניידר לרפואת ילדים, לאחר שנקבע לה מוות מוחי - וזאת בהוראת סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן.

ראשיתו של המשבר בטיפול הניתן ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים שניידר לפני כחודש לפעוטה. לפי הפרשה, שנחשפה בערוץ 10, התינוקת הועברה לשניידר מבית החולים קפלן, וכעבור שלושה ימים נקבע כי מתה מוות מוחי בעקבות דימום תוך-מוחי. ואולם, ליצמן הורה לצוות הרפואי להמשיך לטפל בה בתמיכה נשימתית ובטיפולים תרופתיים, לרבות אנטיביוטיקה, ואף ביקר בשניידר שלוש פעמים כדי לוודא שהרופאים מקיימים את הוראתו.

הד"ר אידלמן שלח מכתב אל ליצמן, שבו מחה על ההתערבות. הוא כתב כי "אין כל ספק שהרופאים פעלו במקצועיות רפואית ואתית, ביושרה ובמסגרת הוראות החוק, ולא היה כל מקום להתערבותך. במדינה דמוקרטית ומתוקנת, סגן שר אינו מעל החוק". גם איגוד הרופאים לטיפול נמרץ מחה על התערבותו של סגן השר ליצמן.

בתגובה שלח ראש המטה של ליצמן, חיים יוסטמן, מכתב חריף לאידלמן, בו הבהיר לו כי "סגן השר דוחה בשאט נפש את האשמות השווא. הניסיונות שלך לסתום פיות הן סכנה קיומית לבריאות הציבור". בנוסף, הודיע יוסטמן כי בכוונתו לפעול עם האוצר להסיר את שיקולי ההסתדרות הרפואית, שמטרתן לשמר את מעמדה, בדיונים על עתיד מערכת הבריאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ