משרד הבריאות סגר את חדרי הניתוח ב"משגב לדך"

מנהל ביה"ח, פרופ' יהודה אדלר, פנה למשרד הבריאות: "בידי עדויות המצביעות על רשלנות חמורה עד כדי סיכון חיים מצד רופא מרדים"

רן רזניק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רן רזניק

משרד הבריאות הורה אתמול בצעד חריג לסגור את חדרי הניתוח בבית החולים "משגב לדך" בירושלים "עד להודעה חדשה". ההוראה התקבלה בעקבות הודעת מנהל בית החולים פרופ' יהודה אדלר כי גילה "עדויות חמורות המצביעות, באופן חד משמעי, על רשלנות חמורה, עד כדי סיכון חיים" באופן הבקרה והפיקוח על הרדמת המנותחים בחדרי הניתוח.

בבית החולים שלושה חדרי ניתוח והוא מופעל בבעלות קופת חולים "מאוחדת".

משרד הבריאות מסר אתמול כי סוגיית התנהלות מחלקת ההרדמה ב"משגב לדך" הועברה לטיפולו של פרופ' שמעון גליק, נציב תלונות הציבור במשרד.

עוד נמסר כי "משרד הבריאות רואה בחומרה הפעלת חדרי ניתוח באופן העלול לסכן מטופלים. הפעילות תחודש כאשר בית החולים ימצא מרדים מתאים על פי הנחיות משרד הבריאות".

הודעת משרד הבריאות התקבלה בעקבות פנייתו שלשום של מנהל "משגב לדך" למשרד הבריאות לפיה בידיו "עדויות חמורות המצביעות, באופן חד משמעי, על רשלנות חמורה, עד כדי סיכון חיים, על ידי ד"ר דוד פרנקל, רופא מרדים בחדרי הניתוח, אותם הוא מפעיל בבית החולים 'משגב לדך'".

פרופ' אדלר הוסיף ופירט: "מהעדויות שבידיי עולה, כי ד"ר פרנקל משאיר מטופלים בהרדמה מלאה, ללא נוכחות רופא מרדים בחדר הניתוח ועוזב את החדר לפרקי זמן שונים ועד 30 דקות".

פרופ' אדלר סיפר עוד כי "ד"ר פרנקל מבצע הרדמות כלליות, עוזב את המטופל המורדם ובמקביל, מבצע הרדמה נוספת בחדר ניתוח אחר.

"בנוסף, ד"ר פרנקל מבצע הרדמות בחדרי הניתוח במקביל לתפקודו - באותה העת ממש, כרופא מרדים בחדר התאוששות".

פרופ' אדלר כתב עוד כי "לאור חומרת הממצאים, ומאחר והשיקול של שלום החולים גובר על פני כל שיקול כלכלי או אחר, הרי שמתוקף אחריותי המקצועית כמנהל בית החולים, נאלצתי להודיע לד"ר פרנקל על השעייתו המיידית מפעילות רפואית במסגרת בית החולים".

ד"ר פרנקל סירב אתמול להגיב לפניית "הארץ" לטענות שמעלה נגדו מנהל בית החולים.

דובר מטעמו של הרופא מסר כי "השיקולים מאחורי הטענות שהועלו נגדו על ידי קופת חולים ?מאוחדת' הנם לא ענייניים, ונובעים משיקולים עסקיים. תגובה מפורטת על נסיבות המחלוקת בינו לבין הקופה תימסר על ידו בהמשך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ