100 רופאים מומחים הצטרפו למתמחים והתפטרו

מעל ל-500 מתמחים הגישו מכתבי התפטרות משעות הבוקר, אליהם הצטרפו מעל למאה רופאים מומחים, מרביתם מבית החולים רמב"ם בחיפה

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

קרוב לאלף רופאים מתמחים הגישו עד כה מכתבי התפטרות להנהלות בתי החולים, במסגרת מאבק נציגות הרופאים הצעירה בהסכם המתגבש בין ההסתדרות הרפואית לאוצר. בנציגות, הנתמכת על ידי אגודת מרשם של הרופאים המתמחים, מבקשים ללחוץ על ההסתדרות הרפואית להעלות משמעותית את שכר השעה ההתחלתי לרופא מתמחה ל-50 שקל, בהשוואה ל-24 שקל המקובל כיום.

משעות הבוקר (ראשון) נמשכה מסירת מכתבי ההתפטרות להנהלות בתי החולים ברחבי הארץ. היום, כך דווח, הגישו מעל ל-500 מתמחים שהגישו מכתבי התפטרות בבתי חולים ברחבי הארץ, ובהם רמב"ם, איכילוב, סורוקה, בני ציון, פורייה, וולפסון ומאיר, וכן בבתי חולים פסיכיאטריים, לרבות גהה ולב השרון-פרדסיה. אלה הצטרפו למעל ל-300 שכבר הגישו את מכתבי ההתפטרות בסוף השבוע.

למתמחים המתפטרים נוספו גם מעל למאה רופאים מומחים שהגישו אף הם מכתבי התפטרות בחלק מבתי החולים, מרביתם ברמב"ם. בוועד הרופאים במאיר המאגד 500 רופאים, ונחשב לאחד הגרעינים הקשים של המאבק, החליטו מרבית הרופאים המומחים לחתום על מכתבי התפטרות, כאות סולידריות עם המתמחים, אולם טרם מסרו את המכתבים להנהלות.

מתמחים מגישים מכתבי התפטרות, היום ברמב"ם. תצלום: חגי פריד

מכתבי ההתפטרות ייכנסו לתוקף תוך 30 יום ממועד הגשתם. במכתבים חתומים הרופאים על סעיף 'סולידריות' הקובע כי לא ישובו לעבודה עד שכולם יושבו לעבודה בתנאים שיהיו לכל הפחות שווים לאלה שהיו להם טרם ההתפטרות.

בנציגות הרופאים הצעירה מבהירים כי "קיים מהלך גדול של מסירת מכתבי התפטרות, ועוד חודש מערכת הבריאות תלך לקראת קריסה, במידה ולא יימצא פתרון מהיר שיתקבל על הרופאים. למרות הניסיונות להעצים סכסוכים פנימיים, אנו מאוחדים ועומדים מאחורי ההחלטה על התפטרות קולקטיבית, ודבקים בדרישותינו".

בהסתדרות הרפואית מוסיפים לקרוא לרופאים המתמחים לחזור בהם מההתפטרות, ואף התריעו כי מדובר בצעדים העלולים לחבל בהמשך המשא ומתן.

לאורך כל היום נמשכו השיחות בין ההסתדרות הרפואית לאוצר, שיחות הצפויות להימשך גם מחר בבוקר עד לדיון הצפוי מחר אחר הצהריים בבג"ץ בנושא, בעקבות עתירתו של עורך הדין דוד פורר הקוראת לראש הממשלה להתערב במשבר. מסתמן כי בדיון יגישו הצדדים בקשה משותפת לארכה נוספת עד שיגובש ההסכם הסופי.

בהסתדרות הרפואית משהים בינתיים את מתכונת העיצומים במערכת הבריאות בעקבות ההתקדמות במגעים ועל רקע הדיון בבג"ץ וצום תשעה באב, לפחות עד ליום רביעי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ