בכללית לא מחכים לאוצר: מציעים תוספת שכר למתמחים שיוותרו על התפטרותם

ל"הארץ" נודע כי מנכ"ל הכללית החליט אתמול על שורה של צעדים מידיים שימנעו או יצמצמו את ההתפטרות ההמונית שאמורה להתחיל בשבוע הבא

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לינדר

שירותי בריאות כללית לא ממתינה לאוצר או לממשלה: ל"הארץ" נודע כי מנכ"ל הכללית אלי דפס החליט אתמול על שורה של צעדים מידיים לקידום עניינם של המתמחים המועסקים בבתי החולים של הקופה, במטרה לגרום להם למשוך את מכתבי ההתפטרות שלהם, שאמורים להיכנס לתוקפם בשבוע הבא - בין ראש השנה ליום כיפור. מדובר בצעדים משמעותיים, אבל כאלה שאינם נחשבים ל"פתיחת ההסכם" – דבר שלמעשה אינו אפשרי בשלב זה לאחר חתימתו של ההסכם הקיבוצי.

הצעד הראשון עליו הוחלט הוא הקדמת חלוקת תקני מתמחים לבתי החולים במרכז הארץ והגדלת מספר התקנים שיופנו לבתי חולים אלה, לעומת מה שנקבע בהסכם – זאת לפי אזורים שמזוהים כסובלים מעומס רב, ועל מנת להבטיח את הסעיף בהסכם בו נקבע כי מספר התורנויות החודשיות למתמחה יוגבל לשש. הקופה כבר החלה בחלוקת התקנים למרכז ובימים האחרונים חולקו 60 תקנים לבתי החולים מאיר, שניידר ובלינסון – תקנים שהיו אמורים להינתן רק בעוד שנה וחצי לפי ההסכם שקבע קדימות לחלוקת תקנים לפריפריה.

הצעד השני עליו הוחלט הוא תוספת שכר מיוחדת החל מהתורנות השביעית ומעלה – גם זאת על מנת ליצור תמריץ שלילי לבית החולים לאלץ את המתמחים לבצע יותר משש תורנויות וכן לתגמל היטב את המתמחים שייאלצו לבצען. עדיין לא ברור מה יהיה סכום התוספת, אך ל"הארץ" נודע כי מדובר במאות שקלים נוספים לתורנות. תוספת זו תכנס לתוקף באופן מיידי.

הצעד השלישי עליו הוחלט הוא הקמת ועדת מעקב להסכם שתהיה כפופה לדפס עצמו ותהיה אחראית ליישום ההסכם וכן לתיקון תנאי הרווחה של המתמחים, כולל נושאים שאין להם ביטוי בהסכם כמו: הסעות, פינות עבודה למתמחים, ספרי לימוד, השתלמויות ועוד.

בכללית 220 מתמחים שהגישו מכתבי התפטרות, כאשר בחלק מבתי החולים כמו מאיר ושניידר מדובר בריכוז עצום של מתמחים שהתפטרותם עלולה לגרום להתמוטטות של מחלקות – תסריט שהנהלת הכללית חוששת ממנו מאוד. בכללית אישרו את הפרטים ואמרו כי הם מקווים כי בעקבות הצעדים החדשים ישקלו המתמחים מחדש את התפטרותם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ