המדינה קיבלה את הצעת המתמחים לדחות את ההתפטרות ב-48 שעות

מחר בצהריים ייפתח משא ומתן בין הצדדים, בחסות בית הדין לעבודה. בלבול בקרב המתמחים אם להגיע בבוקר לעבודה

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

בדיון שהתקיים הערב (שני) בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים הסכימה פרקליטות המדינה להצעת הרופאים המתמחים להשעות את כניסתם של מכתבי ההתפטרות לתוקף ב-48 שעות, עד ליום חמישי בבוקר, במהלכם יתקיימו דיונים אינטנסיביים בין הצדדים בניסיון למצוא פתרון למשבר ולמנוע את קריסתה הצפויה של מערכת הבריאות. מחר בשעה 13:00 בצהריים יפגשו הצדדים לתחילת הדיונים במשרד האוצר בירושלים.

למתווה הפשרה שאושר על ידי נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, קדמה הצעה שהעלתה ארד בפני המתמחים להשעות את התפטרותם למשך 10 ימים לצורך דיונים בחסות בית הדין ובאמצעות מגשר, אולם המתמחים נמנעו מלהשיב להצעה, וביקשו לקיים דיונים במתווה מקוצר של 48 שעות בלבד.

בשטח שורר במערכת הבריאות בלבול רב בעקבות ההחלטה, ולא ברור אם 183 המתמחים שהתפטרותם נכנסת לתוקף כבר מחר אכן יגיעו לעבודה בבתי החולים. חלק מהמתמחים הביעו מורת רוח על המתווה שהוסכם באמצעות אתר הפייסבוק של אגודת מרשם, המייצגת את הרופאים המתמחים, ברשת האינטרנט. עיקר החשש בקרב המתמחים כי ההסכמה על השעיית ההתפטרויות למשך 48 שעות באופן גורף עשויה להוות ראייה לכך שמדובר בהתפטרות קולקטיבית, וזאת לאחר שניסו במהלך החודש האחרון להימנע ממתן סימנים קולקטיביים למהלך, זאת באמצעות מסירת מכתבי התפטרות אישיים והימנעות מקיום עצרות מחאה מאורגנות. חלק מהמתמחים הסתייגו אתמול מייצוגם בדיון המשפטי באמצעות אגודת מרשם, ולא ברור האם כלל המתמחים יגיעו לעבודה.

הנהלת קופת חולים כללית בחרה שלא להצטרף לבקשת הפרקליטות בבית דין. אולם היועצת המשפטית של הכללית פרסמה חוות דעת המאמצת את הסכם הפשרה שהושג בבית הדין, ולכן גם המתמחים המתפטרים בבתי החולים של הקופה צפויים להגיע לעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ