לראשונה מאז המשבר |

נתניהו נפגש עם הרופאים המתמחים

יממה וחצי לפני תחילת גל ההתפטרות השני, זומנו הנציגות הצעירה ויו"ר ההסתדרות הרפואית לפגישה עם רה"מ, למורת רוח אנשי משרד האוצר

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

הרופאים המתמחים עזבו היום (שלישי) את פגישת המשא ומתן שנערכה במשרד האוצר בירושלים, לאחר שזומנו לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהחלה הערב בשעה שמונה ונמשכה עד קרוב לאחת עשרה בלילה. לקראת הפגישה עם המתמחים, שיגיעו בלווית יו"ר ההסתדרות הרפואית הד"ר לאוניד אידלמן, נועד נתניהו עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

במשרד האוצר הביעו מורת רוח על הפגישה, לאור האווירה החיובית שהיתה עד כה במפגשים עם הרופאים. באוצר קיימת נכונות לאפשר למתמחים הטבות כספיות מעבר לעלות ההסכם, זאת לאחר שכבר סוכם כי ההסכם שנחתם בין ההסתדרות הרפואית לאוצר לא ייפתח. כן נידונה בקשת המתמחים לבטל את החובה על ביצוע תורנויות לילה על ידי רופאים מומחים צעירים, כפי שמופיע בהסכם, באמצעות הסדר שיעוגן בנספח נלווה.

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה בירושלים, השופטת נילי ארד, הודיעה אמש בהחלטתה כי בית הדין ייתן חסותו למשא ומתן המתנהל בין הצדדים, וזאת לאחר שהמתמחים הסכימו על פשרה לפיה ישעו את מכתבי ההתפטרות למשך 48 שעות, עד יום חמישי בבוקר.

הבוקר דווח כי רובם המכריע של הרופאים המתמחים שבו לעבודה סדירה בבתי החולים, וקיבלו את הסכם הפשרה, פרט לכמה בודדים שהתמידו עם מהלך ההתפטרות. ממשרד הבריאות נמסר כי בתי החולים פועלים כסדרם, ולא נרשמים שיבושים בפעילות. ביום חמישי בשעה 10:00 בוקר מתבקשים הצדדים להגיש לבית הדין סיכום באשר להתקדמות המגעים ביניהם, ובהמשך היום צפוי דיון, בהתאם להתפתחויות.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, הערב עם כניסתו לפגישה עם רה"מצילום: גיל כהן מגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ