המתמחים שבו לעבודה לאחר שבתי החולים איימו עליהם

הרופאים שבו היום לעבודתם לאחר שמנכ"ל משרד הבריאות הבהיר שההיעדרות מבתיה"ח מהווה ביזיון בית המשפט

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

עשרות המתמחים שלא הגיעו לעבודה הבוקר (חמישי) שבו לבתי החולים לאחר שההנהלות הבהירו להם שהיעדרות מהעבודה מהווה הפרה של החלטת בית הדין ומסכנת אותם בהליך פלילי.

רוב הרופאים שנעדרו מועסקים בבית החולים איכילוב. מדובר ב-46 רופאים, במחלקות האורתופדית (15), נשים (9), נוירוכירורגית (7) עור (6) נוירולוגית (5) אא"ג (4). כמו כן דווח על מספר רופאים שלא הגיעו לעבודה בבתי החולים שיבא ורמב"ם, ושבו בעקבות צעדי ההנהלה.

הבוקר הסבירו בנציגות הרופאים הצעירה הסבירו כי "ההתפטרויות הנוכחיות הן אישיות ולכן על כל מתמחה מתפטר להחליט באופן אישי אם הוא מקבל את החלטת בית הדין".

כנס חירום של הרופאים מתמחים, אתמול בביה"ח מאירצילום: הדר כהן

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, הורה למנהלי בתי החולים להוציא מכתבים אישיים לכל רופא שלא הגיע המודיעים כי אי התייצבות היום לעבודה היא בגדר ביזיון בית המשפט וכי המשרד ינקוט נגדם בכל הצעדים הנגזרים מכך.

מדובר בהפרה ראשונה של החלטת נשיאת בית הדין לעבודה נילי ארד מאז שהחל מאבק הרופאים. השופטת ארד החליטה אתמול, כי השעיית מכתבי ההתפטרות תקפה עד לדיון שאמור היה להתחיל היום ב-14:00, אך פתיחתו התעכבה.

המשבר החמור במערכת הבריאות העמיק לאחר שאתמול החליטו הרופאים המתמחים לדחות את הצעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לדחות את התפטרותם עד אחרי סוכות כדי לנסות ולמצוא פתרון לבעיות שהעלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ