לחץ על הרופאים המתמחים והמדינה להגיע לפשרה

בבית הדין לעבודה מתקיים דיון בבקשת המדינה להוציא צווי מניעה. לקראת הדיון, הסכימו המתמחים בחלק מבתיה"ח להשהות התפטרותם עד ליום ב'

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בבית הדין לעבודה בירושלים החל אחר הצהריים (חמישי) הדיון בבקשת המדינה להוציא צווי מניעה נגד התפטרות הרופאים המתמחים. בינתיים הסכימו המתמחים בחלק מבתי החולים להשהות את התפטרותם עד ליום שני. הסכמות כאלה הושגו בבתי החולים שיבא ומאיר, ובבית החולים רמב"ם נסוגו המתמחים מההסכמה לדחייה שנתנו קודם לכן.

בפתח הדיון לחצה נשיאת בית הדין לעבודה נילי ארד על הצדדים להגיע להסדר פשרה ביניהם, שימנע ממנה את הצורך להחליט בעניין הוצאת צווי המניעה. בדיון נמצאים נציגי המתמחים, ההסתדרות הרפואית ופרקליטות המדינה.

הבוקר שבו לבתי החולים עשרות המתמחים שלא הגיעו לעבודה חרף החלטת בית הדין לעבודה, להשהות את ההתפטרות עד הדיון היום. הם חזרו לעבודה לאחר שההנהלות הבהירו להם שההיעדרות מהווה הפרה של החלטת בית הדין ומסכנת אותם בהליך פלילי.

רוב הרופאים שנעדרו מועסקים בבית החולים איכילוב. מדובר ב-46 רופאים, במחלקות האורתופדית (15), נשים (9), נוירוכירורגית (7), עור (6), נוירולוגית (5) ואא"ג (4). כמו כן דווח על מספר רופאים שלא הגיעו לעבודה בבתי החולים שיבא ורמב"ם, ושבו בעקבות צעדי ההנהלה.

מתי ואיך תסתיים סאגת שביתת הרופאים? חוו דעתכם בפייסבוק שלנו

הבוקר הסבירו בנציגות הרופאים הצעירה כי "ההתפטרויות הנוכחיות הן אישיות ולכן על כל מתמחה מתפטר להחליט באופן אישי אם הוא מקבל את החלטת בית הדין".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ