פיצוץ במו"מ

מאות מתמחים מתכוונים להתפטר היום

נציגי המתמחים נטשו את הישיבה שנערכה בחסות ראש הממשלה. לדברי גורם המצוי במגעים, האוצר הציע להעביר כסף מהפריפריה למרכז

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

נציגי הרופאים המתמחים החליטו אתמול אחר הצהרים (ראשון) לעזוב את ישיבת המשא ומתן עם האוצר וההסתדרות הרפואית במשרדי הארגון ברמת גן, זאת לאחר שלטענתם לא קיבלו הצעה משמעותית שתסייע בפתרון המשבר.

המתמחים צריכים לרדת מהעץ או להתפטר? הציעו תשובה בפייסבוק

ישיבת המשא ומתן, שהחלה בשעה 11:00 בבוקר, התקיימה על פי הסדר הפשרה שאושר ביום חמישי בבית הדין הארצי לעבודה ונערכה בחסות משרד ראש הממשלה. היא תוכננה להימשך עד השעה 22:00 בלילה, אולם הסתיימה מוקדם מהצפוי.

נציגי המתמחים היום ברמת גןצילום: מילרוד מוטי

גורם המצוי במגעים סיפר כי "ההצעה היחידה של האוצר בישיבה היתה לקחת כסף שהוקדש בהסכם לחיזוק הפריפריה, ולהעבירו לבתי חולים במרכז בארץ. הצעה זו נדחתה מיד. המתמחים נתנו ארכה אחרונה בהחלט, ומחר יממשו את התפטרויותיהם".

אחד ממשתתפי הדיון טען שהמתמחים עזבו את הדיונים תוך שהם מגדפים את נציגי האוצר, ומאיימים שידיינו עם ראש הממשלה בלבד. "בעוד נציגים רשמיים מטעם המדינה מקיימים איתם משא ומתן, המתמחים איימו כי בהמשך השבוע ימותו בארץ פגים, ועזבו בצעקות את הדיון. מדובר בחבורת גרילה שלא ניתן להיכנע לדרישותיה", אמר הגורם.

מנציגות הרופאים הצעירה נמסר כי "המשא ומתן עם האוצר הופסק לאחר שהסתבר שהאוצר אינו מתכוון להציע פתרון, ומתעקש להביא את המשבר להקצנה ולנהל משא ומתן למראית עין, במטרה לעמוד טכנית בהחלטת בית הדין. מתוך אחריות ביקשנו לעצור את מצג השווא הזה, ואנו קוראים לראש הממשלה לנצל את הזמן שניתן, ולהתערב אישית בפתרון המשבר. צר לנו כי אין הבנה מצד נציגי הממשלה, והם אינם מבינים כי את ייאושו של רופא לא ניתן לפתור, גם לא בצווי ריתוק".

במידה שלא תהיה פריצת דרך במגעים ולא יוצאו צווי מניעה כנגד הרופאים המתמחים, ההתפטרויות ייכנסו לתוקף מחר בחצות. להערכת משרד הבריאות, מדובר בלמעלה מ-500 התפטרויות האמורות להיכנס לתוקף מתוך 734 שהוגשו בחודש החולף על ידי רופאים, רובם המכריע מתמחים.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ