המתמחים תוקפים: קיבלנו יחס של פושעים מצד פקידות מתנשאת

במסיבת עיתונאים שכינסו קראו הרופאים לרה"מ להתערב במשבר; לשכת נתניהו: הוא פועל למצוא פתרון, מצפה מהרופאים לגלות אחריות

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

נציגי הרופאים המתמחים הודיעו במסיבת עיתונאים שכינסו הבוקר (שני) כי החליטו להתפטר ממשרותיהם כבר היום, לפני הדיון בבית הדין לעבודה. "אנו מכבדים את בית הדין, אך לא ניתן יותר לעבור על כבודנו העצמי והמקצועי, החלטנו להתפטר. נבקש מנשיאת בית המשפט שלא להוציא צווי מניעה וצווי ריתוק, אלו לא הרופאים שהביאו אותנו למצב החירום, אלא אילן לוין והמדינה. במדינה בה בריונים לא מכבדים הסכמים, איש הישר בעיניו יעשה", אמר אחד המתמחים, ד"ר גבי הרן.

עם זאת, המתמחים השאירו פתח למשא ומתן כשקראו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, "להיות מעורב בפתרון המשבר במשא ומתן". לדבריהם, "ראש הממשלה חייב בעת הזו לגלות מנהיגות, לקחת את המושכות, לראות לנגד עינו את האינטרס הלאומי ולהניח בצד כל שיקול אחר".

לשאלה כיצד בכוונתם לנהוג אם בית הדין לעבודה יחליט על הוצאת צווי מניעה, ענה ד"ר הרן כי "איש הישר בעיניו יעשה", אולם הוא יודע כי רופאים רבים כבר מצאו עבודה חדשה ואין בכוונתם לחזור לעבודה, ולא משנה מה יפסוק בית הדין.

הדוברים מטעם המתמחים תקפו את אנשי האוצר וטענו כי "אנו מסיימים כעת מסכת דיונים. כמשרתי ציובר חדורי אמונה ומסירות קיבלנו יחס של פושעים מצד פקידות מתנשאת ושיכורת כוח. הפכו אותנו לאויבי האומה. דרשו ממנו לוותר על החולים והטיפול בהם". הרופאים האשימו כי "אילן לוין ואנשיו ניסו לשכנע אותנו לקחת כסף מרופאי הפריפריה. הוא השתמש בבריונות אין קץ".

האם המתמחים יתפטרו גם אם יוצאו צווי מניעה? דברו על זה בפייסבוק

לדברי ד"ר אורן פלדמן, מתמחה במרכז הרפואי רמב"ם, "אנו בשעה קשה של ייאוש, שבה מתמחים רבים לא הופיעו לעבודה היום. הסכם הרופאים נחתם בגניבה, ללא תוקף מוסרי, הסכם שהביא אותי לוותר על מקצוע הרפואה, שיקר לי כל כך. מי שאומר היום שלא ניתן לפתוח הסכמים, חתם עליו, לאחר שמאות מתמחים הגישו מכתבי התפטרות, ורבים מהרופאים בארץ הביעו מחאה בהסכם. מי באוצר שידו לא רעדה כשחתם על הסכם, ולא הבין את תחושת התסכול שתיווצר, הוא שצריך לפתור היום את הבעיה.

"התחייבתי בפני נשיאת בית הדין הארצי לעבודה נילי ארד לעשות מאמץ לחבריי להשעות את התפטרותם עד הלילה בחצות, וכך עשיתי, מתוך כבוד לבית המשפט. ראש הממשלה חייב לגלות עתה מנהיגות, לקחת את המושכות לידיים ולראות את האינטרס הלאומי של מדינת ישראל ולהניח בצד כל שיקול אחר, מתוך כך שעוד שעות ספורות נותרו עד לדיון בבית הדין, אני פונה לנתניהו, אנא התערב ופתור את המשבר. כל עוד לא תהיה הצעה מהותית, אין טעם לחזור לדיונים עם האוצר. אני מרגע שהתפטרתי, אינני מתכוון להביט אחורה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ