האחיות בוולפסון שוב עזבו את המחלקות

במחאה על התפוסה הגבוהה והיעדר כוח האדם, נטשו האחיות את המחלקות הפנימיות בבית החולים זה היום השני ברציפות

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

האחיות בבית החולים וולפסון נטשו היום (שני) את המחלקות הפנימיות בבית החולים והן פועלות כעת במתכונת חירום. אתמול נטשו עשרות אחיות את המחלקות הפנימיות החל מ-9:00 בבוקר, אולם שבו לעבודה ב-15:00. יושבת ראש הסתדרות האחיות, אילנה כהן, הבהירה כי המאבק יימשך, וייתכן כי יחליטו להרחיבו גם לשעות הערב.

ועד האחיות בוולפסון מוחה על מחסור של 24 אחיות במחלקות הפנימיות, על רקע העלייה בתפוסת המחלקות מעבר ל-120%. לדברי כהן, "שוב אנו שבים לתופעת החולים במסדרונות, והחורף עדיין לא התחיל. אין לנו כוונה לוותר במאבק הזה, כי אם נוותר, החולים יפסידו".

בימים האחרונים עלתה התפוסה במרבית המחלקות הפנימיות בוולפסון לרמה של מעל 50 מאושפזים במחלקה, על אף שהתקן עומד על 38 חולים בלבד. זאת בניגוד להסדר שהושג בין הסתדרות האחיות למשרד הבריאות, לפיו לא תהיה עליה של מעבר ל-120% בתפוסת המחלקות הללו.

אחיות המחלקות הפנימיות בבית החולים וולפסון, אתמול. נטשו את המחלקות במחאה על המחסור בכוח האדםצילום: תצלום: מוטי מילרוד

לדברי יו"ר ועד האחיות בוולפסון, רוזי גרינשפן, "קיים מחסור של 24 אחיות במחלקות הפנימיות בוולפסון. למרות שהתרענו, עד כה לא קרה דבר, וקיים עומס אדיר במחלקות. אנו מקווים שהמשבר ייפתר במהרה בהתערבות של כלל הגורמים".

בסוף חודש יוני החל מאבק הסתדרות האחיות, ובבתי חולים רבים נטשו האחיות מחלקות פנימיות, בהן קיים מחסור חמור בכח אדם סיעודי. המדובר היה אז בבתי החולים שיבא, אסף הרופא, פוריה, סורוקה, וולפסון, מאיר, בני ציון ונהריה. המשבר הסתיים בהתערבות סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שהבהיר כי יגבה תקציבית את בתי החולים לצורך הוספת תקני אחיות בהתאם להסכם שנחתם עם הסתדרות האחיות בחודש ינואר. עם זאת, בוולפסון טרם נוספו אחיות, ולכן המאבק בבית החולים ממשיך בימים אלה.

הנהלת בית החולים ביקשה מהאחיות לסיים את מחאתן, וקראה להן לשוב לאלתר לעבודה במחלקות. סגנית מנהל וולפסון, ד"ר זהבית זיו-נר, אמרה כי "במחלקות הפנימיות בוולפסון האיוש של אחיות לעומת התקן הנדרש כמעט מלא. נכון שחסרות 2-3 אחיות למחלקה, אך בכל הארץ יש מחסור וקושי בגיוס. אמרה ד"ר זיו-נר והוסיפה כי העומס הרב השורר כרגע במחלקות הוא תוצאה של ימי החג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ