המתמחים קיבלו את הצעת בג"ץ לשוב למו"מ

ששת הרופאים העותרים ביקשו מבית המשפט להורות למדינה לנהל "משא ומתן אינטנסיבי ויומיומי". בין השאר ידונו בפתיחת ההסכם עם האוצר

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן

המתמחים מקבלים את לשוב למשא ומתן עם האוצר, ללא תנאים מוקדמים. בתשובה שהעבירו היום (רביעי) לשופט חנן מלצר, הודיעו ששת הרופאים המתמחים שעתרו לבית הדין כי יסכימו להצעתו לשוב לשולחן המשא ומתן, ולדון בין השאר בקיצור תקופת ההסכם בין ההסתדרות הרפואית לאוצר ועלותו.

העותרים ביקשו מבג"ץ להורות לאוצר לנהל "משא ומתן אינטנסיבי ויומיומי", והמדינה נדרשת להעביר לבג"ץ את התייחסותה להצעה לשוב למשא ומתן עד מחר בבוקר. המהלך בא לאחר שהשופט מלצר - שהחל לדון אתמול בבג"ץ בעתירת המתמחים בעניין צווי המניעה שהוצאו נגד התפטרויותיהם - ביקש מהמתמחים לשקול חזרה למסלול הידברות עם האוצר.

במסגרת מסלול זה תישקל אפשרות לשנות סעיפים בהסכם שנחתם עם ההסתדרות הרפואית בסוף חודש אוגוסט - אולם רק כאלה שנוגעים ישירות לתנאי העסקתם של הרופאים המתמחים, ובהם: צמצום מספר התורנויות, מענקים כספיים והסעות למקום העבודה.

רופאים וסטודנטים מפגינים, השבוע בתל אביבצילום: ניר כפרי

אם גם המדינה תסכים לבקשתו של מלצר, יווצר מצב מורכב, שכן המדינה תיאלץ לדון בפתיחת ההסכם - גם אם רק בנושאים הנוגעים למתמחים - עניין שהאוצר הביע ביחס אליו התנגדות נחרצת. מנגד, גם המתמחים שחרתו על דגלם מאבק גם בהסדרים הנוגעים לרופאים מומחים - ובהם תורנויות המומחים הצעירים - ייאלצו לוותר. בדיון שהתקיים אתמול בדלתיים סגורות, בהשתתפות ארבעה מששת מהמתמחים שהגישו את העתירה, הודיעו שלושה מהם כי לא יתנגדו למתווה שהציע מלצר. הרביעי הביע את התנגדותו בטענה לחוסר אמון באוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ