המדינה תוקפת: מוכנים להידבר, אך הסכם הרופאים יכובד

המתמחים הציעו לחדש המו"מ לתקופה של שבועיים ללא תנאים מוקדמים, אך המדינה טוענת בתגובה: הם מתעלמים מבקשת בג"ץ להתמקד בעניינם בלבד

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

המדינה תוקפת את המתמחים בתשובה שהועברה הבוקר (חמישי) לבג"ץ, בעקבות הצעת הרופאים לחדש את המגעים ללא תנאים מוקדמים לתקופה מוגבלת של שבועיים. בתשובה נטען כי המדינה מוכנה לשוב להידברות עם המתמחים, בתנאי שההסכם הקיבוצי עם הרופאים שנחתם באוגוסט האחרון יחשב לעובדה קיימת.

בתשובת המדינה נטען כי המתמחים התעלמו בהצעתם מבקשתו של שופט בג"ץ חנן מלצר למקד את המשא ומתן בין הצדדים רק בעניין המתמחים ולא לדון בכלל בנושאים נוספים, למשל סוגיות הקשורות לרופאים מומחים.

לכל הדיווחים והידיעות כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו

נציגי המתמחים בבג"ץ, אמשצילום: סלמן אמיל

עוד טוענת המדינה כי דרישת המתמחים לפתוח את ההסכם שנחתם עם ההסתדרות הרפואית בסוף אוגוסט בעייתית מאחר ששינוי משך או עלות ההסכם, "לא יובילו לשיפור המצב הקיים במערכת הבריאות אלא יובילו לקריסת הישגי ההסכם ולאי שקט חמור יותר שיהיו לו השלכות רוחב פסולות לגבי הסכמים קיבוציים נוספים במגזר הציבורי".

המדינה דחתה גם את הצעת המתמחים שהועברה אתמול לבג"ץ, למנות נציג מגשר מטעם כל צד בתהליך המשא ומתן, וזאת בטענה כי המתמחים מבקשים למנות מגשר מטעמם ובכך לעקוף את מסלול ההידברות המקובל בתיווך ההסתדרות הרפואית המייצגת את הרופאים. לטענת המדינה, המתמחים מנסים בזאת להקנות לעצמם מעמד עצמאי.

לנוכח תשובות שני הצדדים, בג"ץ יידרש להכריע כעת האם לנסות ולחדש את המגעים בניהם, או לקיים דיון בדרישת המתמחים לבטל את הצווים שהוצאו להם לשוב לעבודה לאלתר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ