מנכ"ל משרד הבריאות ערך שימוע לסגן מנהל רמב"ם

פרופ' רייסנר זומן למשרד הבריאות על רק סירוב ביה"ח להיענות לדרישת ליצמן ולפטר לאלתר עשרה רופאים מומחים. רמב"ם: המנכ"ל הבין את שיקולי ההנהלה

רויטל חובל
דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
דן אבן

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו ערך הבוקר (חמישי) שימוע לסגן מנהל רמב"ם, פרופ' שמעון רייסנר, על רקע סירוב הנהלת בית החולים להישמע להנחיית משרד הבריאות לפטר לאלתר עשרה מומחים שהגישו מכתבי התפטרות. על פי הודעת בית החולים, גמזו הסביר לרייסנר את חומרת המעשה של אי ציות להנחיית הרמה הממונה. מנגד, רייסנר הסביר לגמזו את שיקולי החלטת בית החולים. לטענת רייסנר, הנהלת בית החולים חששה שמהלך פיטורי עשרת המומחים יביא לפגיעה בשלום החולים ובצוות בית החולים. על פי הודעת רמב"ם, להרגשתו של רייסנר "המנכ"ל הבין את שיקולי הנהלת בית החולים במקרה זה".

מומחים רבים הצטרפו אתמול לביקורת על הנחיית הפיטורים המיידית. מנהל מכון בריאות השד ברמב"ם, פרופ' דני הרשקו, אמר ל"הארץ": "ברור לי שזה אקט של בריונות. היו כמה מומחים שהתראיינו לתקשורת, וכנראה זה לא מצא חן בעיניהם. לקום בבוקר ולשמוע שליצמן מכנה אותנו גנבים זו פגיעה מאוד קשה. ההתבצרות של משרד האוצר בתמיכת משרד הבריאות מלגלגת ומשפילה. אני לא התפטרתי כדי לעשות כאילו. אני יכול ללכת לעבוד בבתי חולים פרטיים ואני בטח לא אהיה רעב ללחם. ההתפטרות היא לא בריונית, היא זכות יסוד".

מנהל מחלקת אורולוגיה ברמב"ם, פרופ' שמעון מרטיק, בירך את החלטת הנהלת רמב"ם שלא למלא אחר הנחיית משרד הבריאות ואמר: "אני מאוד גאה בצעד של ההנהלה. בהנהלת רמב"ם יושבים רופאים שמבינים, בניגוד למשרד הבריאות, שבלי רופאים רמב"ם לא יוכל להמשיך לתפקד".

בית החולים רמב"ם, אתמול. פרופ' דני הרשקו: "אקט של בריונות"צילום: חגי פריד

מהנהלת רמב"ם נמסר בתגובה: "הרופאים שהתבקש לפטרם לאלתר עובדים ברמב"ם שנים רבות, ומרכזים תחומים חיוניים לטיפול בחולים. קבלת ההתפטרות באופן מיידי תהווה פגיעה קשה בחולים".

מהנהלת משרד הבריאות נמסר בתגובה: "כיוון שבקשת רופאי רמב"ם להתפטר לא נמשכה, אף על פי שבית החולים נמצא במצוקת אשפוז גדולה, וכשברקע דיונים בבג"ץ על פתרון משבר הרופאים, ביקש סגן שר הבריאות להיענות לבקשתם של עשרה מתמחים ולקבל את מכתבי התפטרותם בפועל. ההחלטה התקבלה לאחר שהבהיר מנכ"ל המשרד את חומרת המצב לאותם הרופאים. המדובר ברופאים ממחלקות שונות בתחומי מומחיות שונים, כדי לא לייצר מוקדי מחסור ברופאים מומחים באופן העלול לסכן חולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ