ליצמן הותקף בכנס בכירי מערכת הבריאות: "לא זכאי לשבת בחברת רופאים"

ד"ר אמנון מוסק, סגן מנהל המחלקה הנוירולוגית דרש מסגן שר הבריאות להתנצל בפני הרופאים. הוא הוצא מן האולם בידי המאבטחים

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע היום לכנס של בכירי מערכת הבריאות בים המלח, והותקף מילולית על ידי ד"ר אמנון מוסק, סגן מנהל המחלקה הנוירולוגית בבית החולים איכילוב. כשנכנס ליצמן לאולם ההרצאות, הפציר בו מוסק "אתה לא זכאי לשבת בחברת רופאים, עד שלא תתנצל. אתה חייב התנצלות אלינו". מוסק הוצא מהאולם על ידי מאבטחים.

בדבריו מחה מוסק על החלטתו של ליצמן לפטר לאלתר רופאים מומחים שהגישו השבוע מכתבי התפטרות בבית החולים רמב"ם. מוסק, שהגיש אף הוא מכתב התפטרות להנהלת איכילוב, כבר התריע יחד עם עמיתיו, כי במידה ויפוטרו לאלתר מומחים, או במידה ויפוטרו חברי הנהלת ברמב"ם שסירבו לקיים את הנחייתו של ליצמן, הם ישביתו בתי חולים ברחבי הארץ.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו ערך הבוקר שימוע לסגן מנהל רמב"ם, פרופ' שמעון רייסנר, על רקע סירוב הנהלת בית החולים להישמע להנחיית משרד הבריאות לפטר לאלתר עשרה מומחים שהגישו מכתבי התפטרות. על פי הודעת בית החולים, גמזו הסביר לרייסנר את חומרת המעשה של אי ציות להנחיית הרמה הממונה. מנגד, רייסנר הסביר לגמזו את שיקולי החלטת בית החולים. לטענת רייסנר, הנהלת בית החולים חששה שמהלך פיטורי עשרת המומחים יביא לפגיעה בשלום החולים ובצוות בית החולים. על פי הודעת רמב"ם, להרגשתו של רייסנר "המנכ"ל הבין את שיקולי הנהלת בית החולים במקרה זה".

מוסק מורחק מסגן שר הבריאות ליצמןצילום: קידר ניר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ