בעקבות המשבר: האוצר פועל להדיח את מנכ"ל משרד הבריאות

בכירי האוצר טוענים שפרופ' גמזו "משתף פעולה עם הרופאים המתמחים". מנהל הדסה לשעבר מכחיש את הפרסומים כי הוא המחליף המיועד

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

במשרד האוצר פועלים להדחתו של מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' רוני גמזו, בטענה שהוא משתף פעולה עם הרופאים המתמחים במאבקם. במהלך היום נפוצו שמועות כי תפקידו של גמזו כבר הוצע לפרופ' שלמה מור יוסף, שפרש לפני שבועיים מתפקידו כמנהל בית חולים הדסה. עם זאת, בשיחה עם "הארץ" הכחיש מור יוסף את השמועה ואמר כי "אין בכוונתי להתמנות למנכ"ל משרד הבריאות".

סיבה נוספת להחלטת האוצר לפעול להדחתו של גמזו קשורה בעובדה שזה סירב לפטר הבוקר את סגן מנהל המרכז הרפואי רמב"ם, פרופ' שמעון רייסנר. בשעות הבוקר זומן רייסנר לשימוע אצל גמזו, לאחר שהנהלת רמב"ם סירבה להיענות להנחיית משרד הבריאות לפטר לאלתר 10 רופאים בכירים שהגישו מכתבי התפטרות השבוע להנהלת ביה"ח, והתפטרותם אמורה להיכנס לתוקף רק כעבור חודש.

בכירי האוצר פנו בעניין ללשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בכיר במערכת הבריאות מתח ביקורת חריפה על האוצר בשיחה עם "הארץ": "מדובר בפוטש, זו שערוריה שאין כדוגמתה שהוא משלם בראשו על כך שסירב לפטר בכירים בבית חולים רמב"ם. גמזו מסומן כבר הרבה זמן אך המהלך שנרקם הערב הגדיש את הסאה, מי שלא מיישר קו עם האוצר משלם בראשו".

לאחר שוועד הרופאים ברמב"ם איים בהשבתת בית החולים, החליטה ההנהלה שלא להיענות להנחיה, בטענה שמדובר ברופאים בכירים וותיקים בבית החולים שהעזבתם במהירות עלולה לפגוע במטופלים. בשימוע, אליו זומן סגן מנהל רמב"ם, שמעון רייסנר, הוחלט להסתפק בנזיפה מבלי לנקוט בצעדים נוספים בשלב זה. מנהל רמב"ם, רפי ביאר, שוהה בימים אלה בחו"ל והקדים את שובו ארצה בעקבות ההתפתחויות. הוא צפוי לשוב הערב.

רק לפני מספר שעות ישבו גמזו ומור יוסף ביחד לאותו שולחן בכנס של בכירי מערכת הבריאות שנערך בים המלח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ