במהלך הדיון בעניינם בבג"ץ: הרופאים המתמחים הודיעו שישובו לעבודה

הצדדים קיבלו את הצעת ביניש למנות שני מגשרים בין המתמחים לאוצר, וציינה בפני המתמחים לפני שהתקבלה החלטתם, כי מי שלא יחזור לעבודה - יינקטו נגדו צעדים

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן

בג"ץ התכנס אחר הצהריים (ראשון) לדון בתשובה שהגישו לו הבוקר הרופאים המתמחים. הרופאים הביעו את הסכמתם לשוב ל"הידברות אינטנסיבית" עם האוצר, אולם הם מבקשים להגבילה לשבוע ימים.

במהלך הדיון התריעה נשיאת העליון, השופטת דורית ביניש, כי מי שלא יחזור לעבודה יינקטו נגדו צעדים. זאת לאחר שהתברר כי המתמחים טרם שבו לעבודתם בבית החולים לאחר שהגישו את תשובתם לבג"ץ. המתמחים מצדם הודיעו כי הם ישובו לעבודת התורנויות בבתי החולים ברחבי הארץ כ"צעד בונה אמון" להמשך המגעים בין הצדדים.

בג"ץ הציע שפרופ' עו"ד מוטי מירוני, נשיא עמותת מגשרי ישראל והשופט בדימוס יצחק זמיר  ישמשו כמתווכים במשא ומתן בין הצדדים. אחרי ששקלו את צעדיהם, הודיעו המתמחים כי הם מקבלים את שני המתווכים. במהלך הדיון מתחו שופטי בג"ץ ביקורת על בקשת המתמחים למנות כאחד הנציגים מטעמם את נציג ארגון ארב"ל. נשיאת העליון, השופטת דורית ביניש אמרה כי אין ספק שמטרות ארב"ל הם להיות ארגון מתחרה להסתדרות הרפואית ולכן לזה אמרנו לא.

הסטודנטים לרפואה באוניברסיטת בן גוריון מפגינים בעיר באר שבע בתמיכה במתמחים השובתיםצילום: אלי הרשקוביץ

בתוך כך, כמה מאות סטודנטים לרפואה מארבע פקולטות ברחבי הארץ מפגינים מול משרד ראש הממשלה בירושלים. לדברי המפגינים, ההפגנה מתקיימת בתיאום עם ראשי המתמחים. בתגובה לפרסומים בסוף השבוע לפיהם נתניהו אמר לכאורה כי מצידו ניתן לייבא רופאים מהודו, המפגינים מניפים שלטים עם סמלים הודיים ומשמיעים מוזיקה הודית. הם השמיעו קריאות כמו "לא נתחיל את ההתמחות בתנאים של עבדות" וכן "לא פושעים לא גנבים רק רוצים להיות רופאים".

מוקדם יותר היום אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה ובהתייחסו למשבר במערכת הרפואה כי "ממשלה אחראית אינה יכולה להשלים עם מצב בו הסכמים שרק עכשיו נחתמו נפתחים מחדש". נתניהו קרא למתמחים "לחזור מיד לעבודה ולהשאיר את החולים מחוץ למאבק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ