התחדשו המגעים בין הרופאים המתמחים והאוצר

המשא ומתן בתיווך המגשרים הוגבל לשבועיים, וכבר בשבוע הבא יעבירו הצדדים דיווח ביניים לבג"ץ על התקדמות המגעים

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

נציגים של הרופאים המתמחים והאוצר יתכנסו הבוקר (שלישי) לפגישה ראשונית במתכונת המשא ומתן שנקבעה השבוע בבג"ץ, זאת לאחר נתק של שבועיים. הפגישה המוגדרת "ראשונית" נערכת במשרדי ההסתדרות הרפואית ברמת גן, ומנוהלת על ידי שני המתווכים שמינה בג"ץ בהסכמת הצדדים, השופט בדימוס פרופ' יצחק זמיר ועו"ד פרופ' מוטי מירוני, נשיא עמותת מגשרי ישראל שתיווך גם במשבר הרופאים של שנת 2000. לפגישה הראשונה צפוי להגיע רק נציג אחד מכל צד, כדי לקבוע מתווה לפגישות בהמשך השבוע. המשא ומתן הוגבל לשבועיים, וכבר בשבוע הבא יעבירו הצדדים דיווח ביניים לבג"ץ על התקדמות המגעים.

לפי החלטת בג"ץ, המשא ומתן ממוקד בתנאי עבודתם של הרופאים הצעירים במסגרת הסכם הרופאים שנחתם בין ההסתדרות הרפואית למדינה בסוף אוגוסט. למרות זאת, המתמחים צפויים להעלות בדיונים את בקשתם לקצר את תקופת ההסכם העומד עתה על תשע שנים, הדרישה המרכזית לאורך מאבקם. במקביל לדיון בבג"ץ שבו לבתי החולים מעל ל-400 מתמחים שנעדרו בשבוע שעבר מעבודתם.

אתמול דחתה הכנסת הצעת אי אמון בממשלה שהגישה סיעת קדימה בשל הפגיעה במערכת הבריאות הציבורית. מגישת ההצעה, ח"כ ד"ר רחל אדטו, מתחה ביקורת על תפקודו של ראש הממשלה בתשעת החודשים האחרונים, נוכח המשבר במערכת הבריאות, ואמרה כי "הממשלה הנוכחית פועלת מאידיאולוגיה של הרס הרפואה הציבורית. במציאות כזו עדיף לייבא ראש ממשלה מהודו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ