מבני בתי חולים במרכז הפכו לאתרי התאבדות

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

אחת הפעילויות שמתוכננות במסגרת התוכנית הארצית היא זיהוי המקומות המועדים להתאבדויות בישראל - המכונים בעגה המקצועית "נקודות חמות" וטיפול בהם באופן שימנע התאבדויות נוספות. בעבר הוגדר מגדל שלום בתל אביב כנקודה חמה, אך בשנים האחרונות נטלו את מקומו מגדלי עזריאלי, ובעבר פורסם כי המשטרה חוקרת חשד לרשלנות בעקבות דיווחים על ריבוי מקרי התאבדויות בהם. משרד הבריאות אף ניסה לפעול בחודשים האחרונים לגידור מתחמים מסוימים במקום, שימנעו אפשרות התאבדות בהם.

"ככלל, הנטייה היא שלא לפרסם את שמות המקומות האלה, מכיוון שהם עלולים להעלות את הסיכון לאובדנות באותו מקום", אומרת ימימה גולדברג ממשרד הבריאות, השותפה בפרויקט. עם זאת, נתון מעניין שעולה מהתוכנית, מצביע כי גם מבני בתי חולים במרכז הארץ הפכו בשנים האחרונות לאתרים להתאבדויות, וגם בהם ישנה כוונה לגדר מתחמים שונים. במשרד הבריאות כבר נעשתה בחינה לתקנות הבינוי, כדי לחייב גידור במקומות גבוהים המועדים להתאבדויות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

"לפי מחקרים, כשמונעים את הגישה של מתאבדים לנקודה חמה, יורדת ההילה של המקום, ולא בהכרח נפתח במקומה מוקד חדש", מסבירה גולדברג. כך, למשל, באוסטריה תואר בעבר מוקד להתאבדויות באחת מתחנות הרכבת התחתית, ולאחר גידור המקום לא עברה הפעילות האובדנית לאתר אחר.

נקודה חמה, מגדלי עזריאליצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ