המתמחים והאוצר מנסחים טיוטה סופית; צפויים לחתום על ההסכם היום בערב

לאחר שהוחלט כי הטיוטה תועבר לעיון המתמחים באיכילוב, היחידים שעדיין לא אישרו את ההסכם, הוסרו רוב המכשולים. בשיבא, הדסה ורמב"ם הוא אושר

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

הדיונים על הניסוח הסופי של טיוטת ההסכם בין הרופאים המתמחים והאוצר נמשכו אל תוך הלילה. זאת, לאחר שהתקבלה הערב (שלישי) החלטה כי הטיוטה תועבר בהמשך לעיונם של המתמחים בבית החולים איכילוב לצורך אישורם. לפי החלטה זו, תינתן למתמחים האפשרות לאשר את ההסכם עד מחר ב-12 בצהריים. במידה וההסכם יאושר צפוי להתקיים מחר טקס חתימה בשעות הערב.

מוקדם יותר היום הודיעו הרופאים המתמחים בבית החולים איכילוב כי הם מעוניינים לראות את טיוטת ההסכם בין נציגיהם לבין האוצר לפני שיאשרו אותו, כיוון שבמסגרת הדיונים בין האוצר למתמחים נשמעו התנגדויות להצגת הטיוטה לעיון המתמחים.

החלטת המתמחים מאיכילוב מעכבת את החתימה על ההסכם שגובש וזאת לאחר שההסכם אושר באסיפות שקיימו המתמחים בבתי חולים אחרים, לרבות הדסה בירושלים, רמב"ם בחיפה ומאיר בכפר סבא שהיוו את גרעין המאבק. המתווכים בהידברות תכננו להשלים עד הערב את החתימה על ההסכם, אולם בעקבות החלטת המתמחים באיכילוב ניתנה ארכה עד מחר בצהרי היום. רק עם תום אישור ההסכם בכלל בתי החולים ימשכו מאות המתמחים המתפטרים את מכתבי ההתפטרות.

כינוס רופאים ומתמחים בית חולים מאיר כפר סבאצילום: רון אלון

במסגרת ההסכם יקבל כל מתמחה מענק בגובה 60 אלף שקלים, מתוכם 30 אלף בתום שלב א' והיתר בתום השלב השני והאחרון של ההתמחות. עוד סוכם על הגדלת התגמול לרופאים מומחים צעירים שיבצעו תורנויות ערב ולילה. כמו כן, סוכם על יום מנוחה שבועי לרופאים שיבצעו תורנויות בסופי שבוע.

עשו לנו לייק לקבלת כל החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עוד במסגרת ההסכם, שנוסח אמש והושג באמצעות המגשרים שמינה בג"ץ, הסכם התעסוקה שנחתם בין ההסתדרות הרפואית לאוצר בסוף אוגוסט לא יבוטל או יקוצר, כפי שדרשו המתמחים לאורך המאבק, ויישאר בתוקף עד שנת 2019. עם זאת, תתאפשר נקודת זמן לבחינה מחדש של ההסכם בינואר 2015. במסגרת בחינה זו תוקם ועדה שתבדוק את המצב בפועל לאור הוראות ההסכם.

המתווכים במו"מ יצחק זמיר (משמאל) ומוטי מירוניצילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ