הסלסול הגואל

חוקרים ישראלים מצאו כי ריקודי בטן תורמים להפחתת תדירות הביקורים אצל רופאי המשפחה

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

מוצאם של ריקודי הבטן במצרים העתיקה, שם שימשו לפולחן דתי. לפי סברה היסטורית, חייליו של נפוליאון שנחשפו לריקודים במצרים העבירו אותם לזירת מועדוני הלילה. ואולם באחרונה מתברר כי לא מדובר בבידור בלבד, אלא בפעילות מקדמת בריאות.

מחקר המתנהל בשנים האחרונות בשירותי בריאות כללית, בראשות ד"ר קלרה פרידמן ממרפאת ליכטנשטיין בכפר סבא, בחן את תרומתם של ריקודי הבטן לבריאות האשה. המחקר בוצע בקרב 129 משתתפות בסדנאות לריקודי בטן מאזור השרון, שגילן 49 בממוצע.

הממצאים הסופיים, המתפרסמים בכתב העת הישראלי לרפואת המשפחה, העלו כי ריקודי הבטן תרמו לירידה במספר הביקורים אצל רופאי המשפחה: לפני הסדנאות ביקרו 53.6% מהנשים אצל רופא המשפחה אחת לחודש עד שלושה חודשים, אך כעבור שנה של ריקודים ירד השיעור ל-7.3% מהנשים בלבד. מרבית המשתתפות (92.7%) הפחיתו בעקבות הסדנה את תדירות הביקורים לביקור אחד בכל חצי שנה עד שנה.

בתום שנה של השתתפות בקבוצת ריקוד, שחברותיה עסקו בריקודי בטן שעתיים בשבוע, הערכת מצב הבריאות הכללי של הנשים עלתה מממוצע ב-5.53 נקודות, ל-9.09 נקודות בסולם שמ-0 עד 10. מדד ההשמנה הממוצע (BMI) שלהן ירד מ-25.34 ל-24.65 יחידות, ובקרב 70% מהמשתתפות נרשמה ירידה במשקל. "ריקודי בטן הם פעילות גופנית בטוחה ונעימה, שמשפיעה באופן חיובי על הבריאות הנפשית והגופנית, וניתן להמשיך בה ללא הגבלה", מבהירים החוקרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ