רופא המשיך לטפל בחולים למרות שנחשד בשימוש בסמי הרדמה

ב"עובדה" נחשף הערב כי הרופא, שמת בספטמבר השנה ככל הנראה בשל מנת יתר של סמים, המשיך לטפל בחולים למרות תלונות עמיתיו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

רופא מרדים בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שנחשד בשימוש בסמי הרדמה, המשיך לטפל בחוליו עד מותו בזמן שהנהלת המוסד שתקה, כך נחשף הערב (חמישי) בתוכנית "עובדה". עוד נחשף כי הרופא סבל מצהבת בזמן שהמשיך לטפל בחולים.

ב-13 בספטמבר 2011 נמצאה גופתו של הרופא המרדים, ד"ר א', בזמן שהיה במשמרת בבית החולים בבאר שבע. לצדו של ד"ר א' נמצא מזרק שהכיל כמות גדולה של חומר הרדמה.

עם זאת, מפרטים שהגיעו לתוכנית עולה כי אל הנהלת בית החולים הגיעו עוד לפני מותו דיווחים כי הוא צורך כמות חריגה של סמי הרדמה. אנשי סגל התלוננו על תפקודו של הרופא, ובדיקה שנערכה גילתה כי הוא לוקח סמי הרדמה בכמויות גדולות.

כשהתייצב לבירור אצל מנהל בית החולים, ד"ר מיקי שרף, ומנהל חטיבת ההרדמה, פרופ' יורם שפירא, הכחיש א' את החשדות, טען כי מדובר ברישום לקוי והמשיך לעבוד בחדרי הניתוח. ד"ר שרף הסתפק בהחתמה של המרדים על מסמך בו הוא מתחייב כי אינו צורך סמים ולא מסכן חולים. כמו כן, בבית החולים טענו כי הם הצמידו לו רופא בכיר שיפקח על מעשיו.

עוד נחשף הערב כי הרופא המשיך בעבודתו למרות שחלה בצהבת, ורק לאחר מותו נערכה בבית החולים בדיקה חשאית כדי לשלול את האפשרות שהדביק מטופלים. עם זאת, המנותחים שעברו תחתיו לא נקראו לבדיקה.

מבית החולים נמסר בתגובה כי לא היו ראיות לכך שהאיש השתמש בסמי הרדמה ואין כל ראיה כי נגרם נזק למטופלים. "סורוקה אינו מתפשר בשמירה על בטיחות המטופלים והמאושפזים", כך בתגובה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ