תעלומה סביב אשפוזם במצב קשה של תאומים בני 4 חודשים

התאומים סובלים משברים ואושפזו בשיבא. המשטרה חוקרת חשד להתעללות, אך ההורים מכחישים. בבית החולים בודקים אם מדובר בזיהום או מחלה תורשתית

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

שלשום (שלישי) אושפזו במרכז הרפואי שיבא שני תאומים בני ארבעה חודשים, בן ובת, ילדים יחידים למשפחה מרמת גן. התאומים אושפזו ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא כשהם סובלים משברים בעצמות. בעקבות שברים קשים שאותרו על גופו של הבן התאום, שאושפז במצב קשה, פנה בית החולים למשטרה, וזו פתחה בחקירת המקרה.

משיבא נמסר כי מצבו של הבן קריטי, והרופאים נלחמים על חייו. אחד הרופאים בבית החולים דיווח כי התינוק "מאושפז עם שברים בצלעות ופגיעה באיברים אחרים, שנובעים בחלקם מההחייאה". אחותו התאומה מאושפזת במצב יציב, ובבית החולים נמנעו מלדווח מפורשות האם אף היא סובלת משברים חמורים בגופה. הורי התאומים שוהים לצידם.

משיבא נמסר כי בבית החולים בודקים עתה שלושה כיוונים אפשריים: האחד כי מדובר בזיהום, השני כי מדובר במחלה תורשתית, וביו השאר נבחנת האפשרות כי מדובר במחלה המכונה "אוסטאוגנזיס אימפרפקטה" המתבטאת בשברים בעצמות וצפיפות עצם נמוכה, והשלישי כי מדובר בחבלה. עד עתה לא ידוע במשפחה על מחלה כלשהי המועברת בתורשה שיכולה להסביר את הסימפטומים מהם סובלים התאומים.

אתמול (רביעי) הוזמן לשיבא הפתולוג הראשי במכון הלאומי לרפואה משפטית, פרופ' יהודה היס על ידי המשטרה, כדי לבחון את התאומים, בניסיון לקבוע האם הם סובלים ממחלה או חבלה כלשהי. היס נטל דגימות שהועברו לבדיקת מעבדה, וצפוי למסור למשטרה דוח בנושא בימים הקרובים, בניסיון לפענח את הנסיבות בגינן הדרדר מצבם הרפואי של התאומים.

פרקליט המשפחה עו"ד ציון אמיר, עדכן כי "ההורים מצויים בדרמה מאוד קשה מבחינתם, הם בצער וחרדה גדולה, והודפים ללא היסוס את החשדות שהם מעורבים בעניין. יש לזכור שהחשד כנגדם לא מגובש מבחינת החוקרים, המשטרה והרופאים. אני מניח שהרופאים יצטרכו לספק הסבר משכנע מה התרחש כאן, האם מדובר במעשים פליליים או בתסמונת גנטית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ