גם הדו"ח הפתולוגי אינו פותר את תעלומת התאומים שאושפזו בשיבא

על פי פרופ' היס מהמכון לרפואה משפטית התינוקות ככל הנראה אינם סובלים ממחלה; עם זאת הוא אינו קובע שהם עברו התעללות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפתולוג הראשי של המכון לרפואה משפטית, הפרופסור יהודה היס, הגיש היום (ראשון) את חוות דעתו לגבי התאומים בני ה-4 חודשים המאושפזים במצב קשה בבית החולים שיבא בתל השומר. בשלב זה הוא אינו קובע באופן חד משמעי כי אכן מדובר באלימות כפי שמעריכים הרופאים, אולם מנגד הוא מעריך שהילדים אינם סובלים ממחלה שגורמת להתרככות העצמות או ממחלה זיהומית.

הורי התינוקות לא נעצרו בינתיים, ובכוונת המשטרה לערוך בדיקות נוספות. מצבו של הבן מוגדר עדיין אנוש ואילו במצבה של הבת חל שיפור קל אך הוא מוסיף להיות קשה. לכל אורך התקופה ההורים מוסיפים לשהות ליד מיטת הילדים.

עם אשפוז התינוקות לפני כחמישה ימים, נמסר מבית החולים כי הם בודקים שלושה כיוונים אפשריים: האחד כי מדובר בזיהום, השני כי מדובר במחלה תורשתית, וביו השאר נבחנת האפשרות כי מדובר במחלה המכונה "אוסטאוגנזיס אימפרפקטה" המתבטאת בשברים בעצמות וצפיפות עצם נמוכה, והשלישי כי מדובר בחבלה. עד עתה לא ידוע במשפחה על מחלה כלשהי המועברת בתורשה שיכולה להסביר את הסימפטומים מהם סובלים התאומים.

פרקליט המשפחה עו"ד ציון אמיר, אמר ש"ההורים מצויים בדרמה מאוד קשה מבחינתם, הם בצער וחרדה גדולה, והודפים ללא היסוס את החשדות שהם מעורבים בעניין. יש לזכור שהחשד כנגדם לא מגובש מבחינת החוקרים, המשטרה והרופאים. אני מניח שהרופאים יצטרכו לספק הסבר משכנע מה התרחש כאן, האם מדובר במעשים פליליים או בתסמונת גנטית".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ