מרכז אשפוז פרטי יוקם בשדרות ויעניק טיפולים ללא תשלום

את המרכז מקימה ומממנת אגודת "עזרה למרפא" בראשותו של הרב פירר. הרופאים שיבואו למרכז החדש עשויים לצמצם את המחסור ברופאים במחוז הדרום

דן אבן
יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן
יניר יגנה

מרכז רפואי חדש שישרת ללא תשלום את תושבי עוטף עזה יחל להיבנות בשדרות בעוד מספר חודשים. את המרכז מקימה ומממנת אגודת "עזרה למרפא", אגודה פרטית בראשותו של הרב אברהם אלימלך פירר, והוא ינסה לתת מענה למחסור החריף במיטות שיקום וברופאים מומחים באזור הדרום. על אף שהאגודה מתכננת להתחיל בהקמת המרכז בקרוב, במשרד הבריאות טרם עודכנו בנוגע לפרויקט וטרם אישרו אותו.

ב"עזרה למרפא" ציינו כי המרכז צפוי להשתרע על כ-2,300 מטרים וכי עלות הקמתו, הנאמדת ב-50 מיליון שקלים, תמומן באמצעות כספי התרומות לאגודה. המקום יפעל כמרכז אשפוז יום שיטפל בחולים בשעות הבוקר ולא יתחרה בבתי החולים הגדולים בדרום - סורוקה בבאר שבע וברזילי באשקלון.

מנתוני משרד הבריאות עלה כי שיעור מיטות האשפוז השיקומי במחוז הדרום הוא הנמוך בישראל, כאשר יש ארבע מיטות בלבד עבור כל 100,000 תושבים. באזור באר שבע לא קיימת מיטה אחת לאשפוז שיקומי זה יותר מעשור. כל זאת בהשוואה לשיעורי מיטות אשפוז גבוהים בהרבה במחוז תל אביב, בו יש 211 מיטות לכל 100,000 תושבים, ומחוז מרכז, בו קיימות 152 מיטות לכל 100,000 תושבים. על רקע הנתונים ניכר כי המרכז החדש בשדרות ינסה לצמצם את הפערים, ולאפשר לתושבי האזור לקבל טיפול בקרבת ביתם, ללא צורך לנסוע למרכז הארץ. ב"עזרה למרפא" הבטיחו שהרופאים במרכז הרפואי החדש יגיעו לשדרות מכל רחבי הארץ ויסייעו לחולים בהתנדבות. הרופאים שיבואו למרכז החדש עשויים לצמצם את המחסור ברופאים במחוז הדרום. מנתוני משרד הבריאות עלה כי שיעור הרופאים עבור על 1,000 תושבים במחוז הדרום עומד על 1.7, בעוד שבמחוז ת"א קיים שיעור של 2.9 רופאים עבור 1,000 תושבים.

הרב פיררצילום: דניאל צ'צ'יק

ממשרד הבריאות נמסר כי "בעקבות פנייתכם ומחוסר הכרתנו את הפרויקט פנינו ללשכת הרב פירר, ממנה נמסר כי מדובר ביוזמה להקמת מרכז שיקומי התנדבותי לתועלת תושבי הדרום. הלשכה תפעל לאישור כל הגורמים הרלוונטים למרכז, בכללם משרד הבריאות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ