שבועיים אחרי שאושפז במצב קריטי, הרב אלישיב פקח את עיניו

מקורביו של בכיר המנהיגים בעולם החרדי סיפרו כי למרות שהוא אינו מדבר, הרב אלישיב מגיב לנעשה סביבו בעזרת עיניו וידיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שבועיים בדיוק לאחר שאושפז במצב קריטי ובחוסר הכרה, נמסר היום (ראשון) לראשונה על שיפור במצבו הבריאותי של מנהיג הציבור החרדי ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב. הרב שבעוד חודש ימלאו לו 102 שנה, פקח היום לראשונה את עיניו ומקורביו מסרו כי הוא מגיב לנעשה סביבו. עם זאת הדגישו כי מצבו עדיין מוגדר "קשה".

ביום שישי החלו בבית החולים שערי צדק בתהליך מבוקר של הפסקת ההרדמה. אתמול פקח הרב אלישיב לראשונה את עיניו והיום במהלך חלק ניכר משעות היום הוא היה במצב של ישיבה.

עם זאת, שינוי התנוחה אינו מעיד על הטבה דרמטית במצבו של הרב מכיוון שתנוחת הישיבה מתאימה יותר למצב ריאותיו. "פוסק הדור" אמנם אינו מדבר כלל כי הוא מחובר לסיוע נשימתי, אך הוא מגיב. לטענת מקורביו, הרב מניע את עיניו וידיו ונראה שהוא מודע היטב לנעשה סביבו.

תפילה בכותל למען בריאותו של הרב יוסף שלום אלישיבצילום: אמיל סלמן

דובר בית הרב שלמה קוק אמר: "מצבו של הרב משתפר, אך מוגדר עדיין קשה. השבוע הקרוב משמעותי מאד כדי לבחון האם הרב חוזר לעצמו, לפיכך מבקשים בני המשפחה להמשיך בתפילה".

הרב יוסף שלום אלישיב, הנחשב לבכיר המנהיגים בעולם החרדי אושפז לפני כשבועיים במצב קריטי בבית החולים כשהוא סובל מקריסת מערכות כללית, מורדם ומונשם. בעקבות אשפוזו, התקיימו תפילות רבות לשלומו בכל הריכוזים החרדיים ברחבי הארץ.

בחודשים האחרונים הרב אלישיב נכנס ויצא מבית חולים בשל בעיות בריאותיות שונות. לפני כמה חודשים הוא אף עבר ניתוח באבי העורקים. את ההליך הרפואי ביצע, בבית החולים הירושלמי, רופא שהוטס במיוחד מארצות הברית - ד"ר דניאל קלייר. ד"ר קלייר הוא כירורג לב וכלי דם מקליבלנד קליניק, מרכז רפואי המתמחה בטיפולים בכלי דם, שגם ביצע צנתור דומה ברב אלישיב לפני כמה שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ