שבעה מקרי חצבת התגלו בקרב מהגרים בדרום תל אביב

שישה תינוקות וגבר נדבקו במחלה, ואושפזו. מצבם טוב; משרד הבריאות ועיריית תל אביב פתחו במבצע חיסון של עובדים זרים

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל בלומנפלד

שבעה מקרי מחלת חצבת התגלו בשבוע האחרון בקרב קהילת מהגרי העבודה בתל אביב, כך פרסם היום (רביעי) משרד הבריאות. החולים, בהם שישה תינוקות וגבר בן 22, אושפזו בבית החולים איכילוב. הגבר שוחרר והתינוקות נשארו לאשפוז בבידוד ומצבם מוגדר טוב. על פי נתוני משרד הבריאות, מינואר האחרון התגלו 13 מקרי חצבת, 11 מתוכם בקרב מהגרי עבודה וילדיהם.

לשכת בריאות ת"א בשיתוף עם אגף רפואה ציבורית של עיריית ת"א הודיעו כי יחסנו גם גם את כל מי שבא במגע עם החולים. היום החלו בחיסון ילדי מהגרי העבודה במעונות בהם היו אירועי תחלואה. בנוסף משרד הבריאות יערוך בימים שני ורביעי הקרובים מבצע חיסון נגד חצבת (MMR) בתחנה המרכזית בתל אביב. ד"ר רבקה שפר, רופאת מחוז תל אביב של משרד הבריאות, אמרה כי הפעילים במקלטי הפליטים יפיצו את דיווח על מבצע ובנוסף מקווים במשרד כי הידיעה תועבר מפה לאוזן.

שפר הסבירה כי החיסון ניתן מאחר שמדובר במחלה ויראלית שעוברת בהדבקה, ושרוב הפליטים הבוגרים לא חוסנו והם חיים בתנאים צפופים.

משרד הבריאות הנחה את תחנות טיפת חלב להוריד את גיל החיסון נגד חצבת של כלל ילדי מהגרי העבודה לגיל 6 חודשים במקום שנה כנהוג כיום. "התינוקות יקבלו גם חיסון בגיל שנה בתוספת חיסון לאבעבועות רוח" אמרה שפר "בגלל שאז הכיסוי טוב יותר. אם מקדימים במתן החיסון אז הגוף מגיב בצורה חיסונית פחות טובה אבל אנחנו רוצים לכסות כמה שיותר את הילדים האלו, ונותנים להם עכשיו. כך נוהגים שיש התפרצות." הוסיפה.

פליטים במרפאת רופאים לזכויות אדם ביפוצילום: ניר כפרי

ברוב המקרים תסמיני החצבת אינם קשים, והם כוללים פריחה, חום, דלקת בעיניים, נזלת שיעול ושלשולים. עם זאת במקרים חריגים ביותר המחלה עשויה להביא להתפתחות דלקת קרום המוח ואף למוות. בארץ החלו לחסן נגד חצבת כבר בתחילת שנות השבעים, כאשר החיסון ניתן בשתי מנות- האחת בגיל שנה והשנייה בגיל שש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ