מש' הבריאות בודק חשד לזיוף קונדומים מסוג "דורקס"

במשרד התקבלה תלונה מאדם שרכש בת"א אריזה של 3 קונדומים מסוג FETHERLITE. בשנים האחרונות תועדו במערב מקרים דומים של זיוף

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

משרד הבריאות בודק חשד לזיוף קונדומים מסוג FETHERLITE של חברת דורקס (DUREX) באריזה של שלושה קונדומים. הזיוף התגלה בעקבות תלונה שהתקבלה במחלקה לאביזרים ותכשירים רפואיים (אמ"ר) במשרד הבריאות מאדם שרכש את הקונדומים בתל אביב. התלונה הועברה ליחידה למניעת פשע פרמצבטי.

מהמשרד נמסר כי לפי סימני הזיוף של הקונדומים, באריזה החיצונית מופיע מספר אצווה 0010189831 אולם על עטיפת הקונדום מופיע מספר אצווה אחר: 001019032 - זאת למרות שאמור להופיע מספר זהה.

אריזת הקונדומים החשודים כמזוייפים אף כוללת כיתוב שונה באנגלית מאשר באריזה המקורית. כמו כן, במשרד ציינו כי על עטיפת הקונדומים החשודים כמזויפים יש שומן, למרות שהעטיפה אמורה להיות יבשה.

צילום: בלומברג

בשנים האחרונות תועדו במערב מקרים של שיווק קונדומי "דורקס" שהתבררו כמזוייפים. במשרד הבריאות מדגישים כי אין להשתמש בקונדומים החשודים כמזויפים. בחברת "דורקס" מבהירים כי "זהו פריט ספציפי שנמכר בפיצוציות מסוימות ברחבי הארץ ולא בבתי מרקחת".

בקרוב ירחיב משרד הבריאות את המאבק בהברחת תרופות וחומרים מסוכנים, ויקים אגף ייעודי לנושא. האגף גם יפקח על מכשור רפואי מסוכן לבריאות ועל חוקי העישון והאלכוהול, כפי שפורסם באוגוסט ב"הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ