דן אבן

במחקר שהתפרסם לאחרונה בכתב העת International Journal of Pediatrics, המוגדר כמחקר פיילוט, ביצעו חוקרים מאוניברסיטת בריטיש קולומביה בוונקובר שבקנדה הערכה תזונתית של 43 ילדים בגילי 6 עד 12 הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. 66 אחוז מתוכם סבלו ממחסור באבץ ו-23 אחוז ממחסור בנחושת, בהשוואה למינון המומלץ בילדות. מחצית מהילדים שנכללו במחקר צרכו פחות מנות מומלצות של בשר, מקור חשוב לאבץ, נחושת וברזל.

למרות הצורך בתוספת מינרלים בקרב הילדים שנבדקו, החוקרים מציינים כי האשם אינו מצוי ב"ג'אנק פוד", כפי שנהוג לחשוב, מאחר שמחקרים נוספים מראים כי ילדים שאינם סובלים מהפרעות קשב וריכוז באותם גילים נוטים לאותם הרגלי אכילה של ג'אנק פוד במסעדות מזון מהיר כמו הילדים שנכללו במחקר.

אבץ, נחושת וברזל הם מינרלים חשובים להיווצרותם של מוליכים מוחיים מסוג דופמין ונוראפינפרין, הנחשבים חיוניים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז. החוקרים ממליצים להמשיך ולבחון האם יש צורך בתוסף מינרלים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז לשיפור התפקוד. לפי נתוני משרד הבריאות, כיום מטופלים 55 אלף ישראלים בתרופות נגד הפרעות קשב וריכוז וההערכה היא כי מהפרעות אלו סובלים מעל ל-100 אלף ישראלים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ