עובדי ביקור חולים שבו לפעילות סדירה

האחיות ועובדי המינהל חזרו לעבוד אחרי שקיבלו את משכורות ספטמבר. עם זאת הרופאים עלולים לשבות בגלל שלא שותפו בדיונים על עתיד המקום

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

האחיות ועובדי המינהל בבית החולים "ביקור חולים" בירושלים חזרו היום (שלישי) לפעילות סדירה בכל המחלקות, לאחר שהושג תקציב לתשלום יתרת שכר העובדים לחודש ספטמבר. העובדים השביתו את הפעילות בבית החולים, לרבות אגף היולדות, מאז יום ראשון, במחאה כי לא קיבלו את משכורות ספטמבר במלואן. עם זאת, 120 הרופאים המועסקים במוסד יוכלו לפתוח בשביתה בשבוע הבא, אחרי שהכריזו על סכסוך עבודה בטענה שלא שותפו בדיונים על עתיד בית החולים.

במשרד הבריאות אמרו כי ההסדר לתשלום המשכורות הושג בתיווך סגן השר יעקב ליצמן, ולאחר שקיבלו את יתרת המשכורת, הודיעו העובדים על חזרה לעבודה סדירה. קודם לכן פסק בית הדין האזורי לעבודה בירושלים כי לעובדים שמורה זכות השביתה אם לא יקבלו את משכורותיהם. בהחלטתו נמנע בית הדין מהוצאת צווי מניעה נגד העובדים.

במקביל דיווח משרד הבריאות על התקדמות במשא ומתן להעברת האחריות על ביקור חולים למרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, צעד שיאפשר את המשך פעילות בית החולים במרכז העיר.

עובדות ביה"ח ביקור חולים, בתחילת השבועצילום: אוליבייה פיטוסי

בתחילת השבוע חסמו עובדי ביקור חולים את הכניסה לאגף היולדות של בית החולים בפני יולדות חדשות. בביקור חולים 225 אחיות, 125 אנשי צוות פרא רפואיים ו-180 עובדי מינהל ומשק החברים בהסתדרות העובדים, שהשתתפו בשביתה. 120 הרופאים המועסקים בביקור חולים המשיכו לעבוד כל העת, אולם ביום רביעי שעבר הכריזו על סכסוך עבודה, באמצעות ההסתדרות הרפואית, וכאמור, הם עלולים להשבית את פעילותם.

ביקור חולים פועל זה כשבועיים במתכונת מצומצמת ביותר, בעקבות משבר פיננסי אליו נקלע. לפני כשבועיים החל בית החולים לעבוד במתכונת שבת, ומאז המרפאות והמחלקות לאשפוז יום בבית החולים אינן עובדות. ביום שלישי שעבר סגר משרד הבריאות את חדר המיון, וביום ראשון השבוע נסגר אגף היולדות ליולדות חדשות.

השבוע מינתה אספה הכללית שעומדת בראש ביקור חולים ממלא מקום לתפקיד מנכ"ל המוסד, נמרוד צח, באישור משרד הבריאות, במטרה למצוא פתרון להמשך תפקוד בית החולים במצב שנוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ