מת ארווינג שניידר, המייסד והתורם של המרכז לרפואת ילדים בפ"ת

שניידר הגה הרעיון להקים בי"ח לילדים יחד עם אשתו. מנהל מרכז שניידר: "היה דמות מופת, חלוץ ואיש חזון"

עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת

ארווינג שניידר, המייסד והתורם של מרכז שניידר לרפואת ילדים, מת ביום שישי בגיל 93 בארצות הברית. הוא ייקבר ביום שני בניו יורק.

שניידר, פילנתרופ יהודי ואיש רב פעלים, הגה לפני כ-20 שנה יחד עם אשתו המנוחה, הלן שניידר, את הרעיון להקים בית חולים עצמאי המוקדש כולו לילדים.

בזכות תרומתו וחזונו נוסד והוקם ב-1991 בפתח תקוה מרכז שניידר לרפואת ילדים, בית החולים הראשון והיחיד לילדים בישראל, שהיה מפעל חייו. הסכום המדויק של התרומה שהעמיד למטרה זו - עשרות מיליוני דולרים - לא נחשף, לבקשת המשפחה.

במגילת היסוד של מרכז שניידר, שנטמנה מתחת ליסודות הבניין, נכתב: "בית חולים זה - המוקדש לזכותו הבסיסית של כל ילד לחיות חיים בריאים בעולם של שלום - יהיה גשר לשלום ויקשור אומה זו לשכנותיה".

שניידר הותיר אחריו שתי בנות, שממשיכות ללוות מקרוב את פעילותו של בית החולים. "אף אחד במשפחה הוא לא רופא, אבל כולנו במשפחה הקדשנו את עצמנו למאמצים פילנטרופיים בתחום הרפואה", אמרה בתו, לין שניידר, לפני כמה חודשים.

פרופ' יוסף פרס, מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים, ספד לו: "עובדי מרכז שניידר, הנהלת בית החולים ואני כואבים את לכתו של דמות המופת, החלוץ ואיש החזון, ארווינג שניידר. בזכות אמונתו, נדיבותו, וראייתו ארוכת הטווח, הוקם מרכז שניידר לרפואת ילדים, חוד החנית של רפואת הילדים בישראל, והשפיע באופן מהותי על פיתוח וקידום רפואת הילדים בישראל. 1,500 עובדי מרכז שניידר מרכינים את ראשם בעצב רב על לכתו של ידיד ואדם יקר, אשר תרומתו למדינת ישראל לא תסולא בפז. חברי הנהלת בית החולים ואני מתחייבים כי נמשיך ללכת בדרכו ולאור חזונו".

ארווינג שניידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ