פשרה בין האחיות והאוצר: יקיימו מו"מ אינטנסיבי בסוף השבוע

אם לא תושג התקדמות עד למועד זה, יתקיים ביום שני דיון בבית הדין הארצי לעבודה בערעור המדינה על ההחלטה שלא להוציא צווי מניעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה פורשת חסותה על המשא ומתן בין האוצר לאחיות. בתום ישיבה סגורה הערב (חמישי) בין נציגי האוצר להסתדרות האחים והאחיות, שהתקיימה בלשכת הנשיאה, השופטת נילי ארד, החליטו הצדדים לשוב למשא ומתן אינטנסיבי לאורך סוף השבוע ובתחילת השבוע הבא. בזמן הישיבה הפגינו עשרות אחיות מול לשכת נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, ונשאו שלטי מאבק.

הצדדים התחייבו לדווח לארד על ההתקדמות במגעים ביום ראשון בשעה 19:00. במידה ולא תושג התקדמות במגעים, הוחלט כי ביום שני יתקיים דיון בבית הדין הארצי לעבודה בערעור המדינה על ההחלטה שלא להוציא צווי מניעה לאחיות. במסגרת ההחלטה בוטל הדיון בערעור שאמור היה להתקיים הערב.

יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן הודיעה הערב כי ההפוגה הזמנית בשביתת אחיות קופת חולים כללית תימשך גם ביום ראשון. יחד עם זאת, האחיות ימשיכו לשבות גם בתחילת השבוע בבתי החולים, טיפות החלב, לשכות הבריאות ובתי הספר.

הפגנת האחיות מחוץ לבית הדין הארצי לעבודה, הערבצילום: אמיל סלמן

האחיות שובתות קרוב לשבועיים. באוצר טוענים כי השביתה איננה חוקית מאחר שהסתדרות האחיות התחייבה להימנע מהשבתות עד תחילת ינואר 2013, אז יפוג ההסכם הנוכחי עליו חתומות האחיות עם האוצר, מחודש מארס השנה. בהסתדרות האחיות טוענים, מנגד, כי האוצר הוא שהפר הסכם חתום, כשהתחייב להיכנס למשא ומתן עם האחיות עוד בספטמבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ