שבועיים לשביתת האחיות: שיבושים, הפגנות וחידוש המו"מ

עובדי בתי החולים של הכללית יצאו להפגנות תמיכה באחיות. הסטודנטים לסיעוד ישבתו לשעתיים, לאות הזדהות. בערב יתחדש הדיון בבית הדין לעבודה

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
דן אבן

שבועיים מאז החלה שביתת האחיות, בבתי החולים נמשכים גם היום (ראשון) השיבושים. האחיות ממשיכות לעבוד במתכונת שבת, והשביתה נמשכת גם בקרב אחיות טיפות החלב, לשכות הבריאות ובתי הספר. בקופת חולים כללית עובדות האחיות במרפאות הקהילה כרגיל, במסגרת הפוגה עליה הודיעה יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן.

עובדי המינהל והמשק וכוחות העזר ב-14 בתי החולים של הכללית יצאו הבוקר להפגנות תמיכה במאבק האחיות: בבילינסון, שניידר, השרון, העמק, כרמל, מאיר, סורוקה, קפלן, יוספטל, בית לוינשטיין, בית רבקה, הרצפלד, גהה ושלוותה צפויים שיבושים בפעילות בשעות הקרובות.

הסטודנטים לסיעוד ברחבי הארץ ישביתו ב-12:00 את הלימודים למשך שעתיים, לאות הזדהות עם האחיות. לדברי יו"ר התאחדות הסטודנטים, אורי רשטיק, "הסטודנטים לסיעוד נלחמים יחד עם האחיות על עתידם במקצוע ובמדינה". במהלך היום צפויות גם אחיות מבתי חולים פסיכיאטריים וגריאטריים להשתתף בהפגנות.

הפגנת תמיכה באחיות מחוץ להדסה עין כרם, הבוקרצילום: אמיל סלמן

ביום חמישי בלילה הודיעה נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, נילי ארד, כי היא פורסת חסותה על המשא ומתן בין האוצר לאחיות, ונקבע כי הצדדים ייפגשו למשא ומתן אינטנסיבי בסוף השבוע, וידווחו הערב לבית הדין על התקדמות במגעים. ואולם לבסוף לא נקבעה כל פגישה, והדיונים בין הצדדים יתחדשו רק היום ב-12:00.

ב-19:00 יגיעו הצדדים ללשכתה של ארד וידווחו לה על המגעים. בפגישה יוחלט האם לתת ארכה למשא ומתן או לדון מחר בערעור שהגישה פרקליטות המדינה בבקשה להוציא צווי מניעה לאחיות השובתות.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ